گپ هفته / کشتار غیر نظامیان توسط داعشیان و طالب ها

comments 0

با گذشت هر روز مساحت دنیا از دید اطلاعاتی تنگ و تنگتر می گردد و کوچکترین حرکات در روی زمین به گوش اکثریت باشندگان کره خاکی میرسد.
با در نظر داشت این اصل ، در عصر حاضر به سختی میتوان مواردی را از دید مردم پنهان نگاه داشت زیرا تکنالوژی امروز در سراسر گیتی پراگنده شده و در کوتاهترین زمان ممکن رویداد ها منتشر میشوند.
هرچند هر کرانۀ این جهان پهناوری که در آن نفس می کشیم مملو از رویدادها و وقایع خوب و بد می باشد، اما من در این نوشتار روی داغترین جنایت بشری که در واقع جگرپاره های ما را به رگبار بسته اند را به بحث نشسته و نکاتی را پیرامون بی دینی ، بی فرهنگی و انسانیت ستیزی یک مشت آدم نماهای جانی و مزدور می نویسیم که عمر عزیز خود را وقف غلامی به بیگانگان کرده اند.
روز گذشته به رادیو سلام وطندار گوش داده بودم که خبر شهادت 26 دهقان را به دست افراد گروه داعش در منطقه میرزاولنگ ولسوالی صیاد ولایت سرپل منتشر کرد این خبر آنقدر متأثر کننده بود که نتوانستم جلو اشکهایم را بگیرم زیرا هر یک از این ها هموطن،هم کیش ما و مهمتر از همه انسان بودند و مثل ما از خود فامیل و خانواده داشتند.
متأسفانه هنوز خون شهدا خشک نگردیده بود ، یکبار دیگر گروه سفاک و اسلام ستیز طالبان بیشتر از 60 تن هموطنان میرزا اولنگی ما را که در بین آنها کودکان، زنان و مردان کهن سال نیز شامل بودند بدون هیچ ترحمی به رگبار بستند.
من تعجب می کنم برای آن عده از کسانی که اعمال طالبان را توجیه ، از داعش را نکوهش و یا بر عکس این را انجام می دهند.
صرف نظر از دین ، مذهب ، قوم ، قبیله ، اندیشه و… به عنوان یک انسان پرسش من از گروه طالبان ، گروه داعش و به اصطلاح چرخه گیران آنها این است که آیا شما هم انسان هستید؟
آیا گاهی انسانیت را تجربه کرده اید؟
آیا چیزی بنام وجدان در وجود شما زنده است؟
آیا با انجام این نوع اعمال قادر به ترویج مفکوره های سیاه تان خواهید شد؟
آیا شما هایی که تحت نام اسلام و اطاعت از اوامر خدا “ج” و پیامبر”ص” خون مردم بیگناه را می مکید چیزی جز نام خشک و خالی از اسلام برداشت دارید؟
آیا خداوند در کدام سوره از قرآن کریم آیه ای را نازل کرده است که در آن امر به کشتار اطفال ، زنان و کهن سالان شده باشد؟
طالب ، داعش و شماهایی که در حال و هوای این دو گروه انسان کُش نفس می کشید آیا گاهی درد از دست دادن عزیزان تان را تجربه کرده اید ؟ و ده ها پرسش دیگر…
به جرئت گفته می توانم که در تمام پرسش ها جز سر افگندگی در عین حال لجاجت حرفی برای گفتن ندارید زیرا به باور من و صد ها هموطن و هم کیش من شما همان خود فروخته هایی استید که روح آزاده ای را که برای شما خداوند هدیه کرده است مگر شما ان را با جنونی در اختیار باداران خویش گذاشته اید.
به باور من و آنانی که از اسلام برداشت واقعی دارند طالب داعش و دیگر گروهک های تروریستی هرگز معتقد به اسلام و فرامین دین مقدس اسلام نیستند .
آیا میدانید که روزانه ده ها تن در سراسر دنیا و به ویژه از کشور های غربی ، به دین اسلام مشرف می گردند آنها پس از آنکه اسلام را به معنای واقعی درک وهضم کردند و اسلام را دین زیبایی ها یافتند به آن مشرف می شوند اما شما هایی که نفرین شده های نسل بشر استید به امر باداران کوردل خود تلاش دارید تا مانع گسترش این دین آسمانی شوید.
من به صفت یک مسلمان تا کنون دستکم 3 دوره تفسیر و ترجمه قرآن کریم را سپری کرده ام اما یکبار هم با موردی رو برو نشده ام که در آن امر به کشتار کودکان ، زنان ، افراد کهنسال و اسرای جنگی شده باشد ، بر عکس در قرآن کریم همواره آیه هایی در مورد برخورد نیک با اسرای جنگی ، کودکان و کهنسالان تأکید شده و از همین لحاظ اسلام را دین ترحم ، بشر دوستی و کاملترین دین ها می نامند.
طالب و داعش دو غُدۀ سرطانی است که نه تنها در دو روز اخیر 85 تن از هموطنان بی گناه و ملکی را در یک دهکده به گلوله بستند ، بلکه همه روزه در هر گوشه از کشور عزیز ما دست به اعمال نا بخشودنی میزنند که حمله بر مسجد جوادیه هرات ، حمله به مسجد باقرالعلوم در غرب کابل ، انفجار موتر بم در چهار راهی ذنبق آنعده از عملکردهای این دو گروه خونخوار است که جان صدها غیر نظامی و نمازگزارانی را که غرض ادای فریضه به مسجد آمده بودند گرفت.
هموطنان عزیزم ! شما خود قضاوت کنید که این چگونه اسلامیت است که بنده های خدا را در خانه خدا به قتل میرسانند؟
در اخیر تقاضای من از دولت به صفت مسئول حفاظت از جان و مال مردم کشور و آنعده از کشورهایی که به بهانه کمک به صلح افغانستان اینجا آمده اند، این است تا با جدیت تمام در مقابل این دو پدیده ننگین (طالب و داعش) ایستاده و هیچ گونه خودگذری و نرمش را در مقابل آنها نشان ندهند تا آرزوی دیرین ما افغانها که همانا صلح و امنیت است بر آورده گردد.
به امید نابودی خونخواران جانی
ساوه

Comments

Leave a Reply