پیام عاشورایی در کربلای افغانستان!

comments 0

0 Views

در آستانه ی عاشورای حسینی دهم محرم سال1396 ه.ش قرار داریم؛ در آستانه ی مکتبی که امام حسین بن علی (ع) و یارانش با شهامت، ایثار وفداکاری؛ پرچم آزادی ، برابری و اخوتِ اسلامی را در برابر بی عدالتیِ تاریخ , جوانمردانه و به قیمت خون های پاک شان جاودانه به اهتزاز نگهداشتند و شهادت حضرت حسین(ع) نواسه رسول خدا و یارانش آزادی ، برابری و نه گفتن در برابر استبداد را به بشریت هدیه داد.
اما ظالمان دیروز در کربلا و امروز افغانستان در واقع دو روی یک سکه اند و شباهت های زیادی راهروان بزدلِ یزید دیروز در کربلا و امروز در افغانستان به نظر می رسد.
اتفاقاتِ غیر اسلامی و فجیع بشری در مساجدِ کشور از مسجد باقرالعلوم در غرب کابل ، مسجد جوادیۀ هرات تا مسجدامام زمان خیرخانۀ – کابل نشان داد که داعشیان در افغانستان تلاش دارند با همکاری پاکستانی ها و حلقات ویرانگر در سازمان (آی اس آی) , اختلافاتِ مذهبی را در افغانستان تقویت و دامن بزنند.
آنها می خواستند با سلاخی و کشتارِ مردم افغانستان احساساتِ مذهبی را تحریک نموده و با استفاده از این حساسیت ها , جنگ های مذهبی را سازماندهی و در گام بعدی با ضربه وارد نمودن به حاکمیت حکومت ، افغانستان را پایگاه تروریستان و صوبۀ پنجم زیر حاکمیتِ خویش گردانند.
پاکستانی ها به کمک داعشیان با ایجاد طرحِ کثیف در فکر ایجاد پایگاه تروریستان چندملیتی/فراملیتی در افغانستان هستند. این طرح کثیف زمانی توسط پاکستان مطرح گردید که دوسال قبل صداهای شکست داعشیان در عراق و سوریه به گوش جهانیان رسید. پاکستان با حیله های کثیفِ خویش از این فرصت طلایی در جهتِ جذب فرماندهان داعشی که دیگر جان شان در عراق و سوریه مصئون نبود در مناطق قبائلی وزیرستان زمنیه ی انتقال آنان را مساعد کردند.
امروز آخرین پایگاهِ داعش در دیرالزور توسط ارتش سوریه پاک سازی گردید. رهبرانِ داعشیان با چراغِ سبز پاکستانی ها در مناطق ژئوپولیتیک وزیرستان که به بهشت امن تروریستان مسمی است جابجا گردیده اند. جنرالان پاکستانی پایگاه های بزرگ را در اختیار تروریستان قرار داده اند تا تختۀ خیز دیگری برای حملات تروریستی در سطح منطقه و جهان در اختیار داشته باشد.
حمایت های بی بدلیل پاکستانی ها از ده ها گروهکِ تروریستی و در رأس آن داعش نشاندهنده آن است که پاکستان وارد بازیِ کثیف و فاز دیگر بی ثبات سازی منطقه و جهان به ویژه افغانستان گردیده است در واقع تمام گروهک های تروریستی مستقر در پاکستان در ذات و اهداف خویش یک استراتژی کلی را در صدر برنامه های شان تعقیب می کنند.
ایجاد رقابت منفی افغان کشی- اسلام هراسی – تروریزم سیاسی و نابودی زیر ساخت های اقتصادی افغانستان و منطقه , همه از اولویت کاری این گروهک های تروریستی به رهبری آی اس آی پاکستان می باشد.
داعشیان با انجام حملات برمساجد کشور در صدد این بودند که برای دنیا وجهان قدرت تخریبی خویش را برخ بکشند لذا حوادثِ اخیر کشور مدعای این دلیل است که اختلافات مذهبی در افغانستان نه تنها هیچ گونه بستر و پس زمینه ای ندارند بلکه اتحاد و اخوت اسلامی اتباع افغانستان در جهان اسلام بی بدیل و الگو بوده است.
درایت و بیداری سیاسی مردم افغانستان در حواث اخیر بدرستی ثابت ساخت که تسنن و تشیع دو روح در یک جسم هستند. به یاری پرودگار و اندیشۀ ناب شهروندان کشورهیچ گونه تلاش ها در جهت تقویتِ اختلافات مذهبی در افغانستان نمی تواند مؤثر واقع گردد.
لذا حالا که در آستانه ی یاد بود از دهم محرم قرار داریم بهترین فرصت برای همه مردم کشور اعم از برادرانِ تسنن و تشیع وجود دارد تا با حفظِ یکپارچگی – اشتراک در مجالسِ عزادارای در مساجد همدیگر ، جهت تبلیغ فرامینِ اسلامی , رسانیدن پیام تسنن و تشیع صدای اخوت و برابریِ بسیج همگانی را در برابر سیاست های تروریزم پروری پاکستان به گوش تمام جهانیان و به ویژه تروریستان کوردل برسانند.
که افغانستان یک جسم واحد است. اخوت تسنن و تشیع افغانستان یک اصل بی بدیل در جهان اسلام است.
جا دارد تا عزا داران گرامی نیز بانیروهای دفاعی کشور در راستای تامین امنیت مساجد و تکایا در ایام عاشورا همکاری همه جانبه نمایند.
همچنان از عزاداران حسینی می طلبم تا با اهدای خون به نیازمندان – حسن برخورد اسلامی با تمام اقوام – کمک به فقراء و ختم های قرآن عظیم الشان را که بسترهای اخوت و برابری – همدلی – همزیستی – تعامل و تعاون را در کشور تقویت وپیام شکست برنامه های غیر اسلامی و انسانی داعشیان را به پاکستانی ها می دهند نیز دریغ نورزند .
نگارنده : محمدرضا “مبارز”

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply