۱۴ طالب هراس افگن در هرات کشته شد

comments 0

8 Views

هندوکش-هرات: وزارت دفاع ملی و دفتر رسانه‌ها و ریاست پولیس امن عامه هرات می‌گویند که ۱۴ جنگجوی طالب در ولسوالی‌های مختلف این ولایت کشته شده‌است.
وزارت دفاع ملی: که ۱۱ جنگجوی طالب در حالیکه می‌خواستند بالا پُسته‌های نیرو‌های امنیتی در ولایت هرات حمله کنند توسط نیروهای امنیتی این ولایت هدف قرار گرفتند.
خبرنامه می افزاید که ساعت گذشته طالبان بر پُسته های نیروهای دفاعی و امنیتی در مربوطات ولسوالی های کشک کهنه و اوبه ولایت هرات حمله کرده بودند.
نیروهای دفاعی و امنیتی در چارچوب دفاع فعال به حمایت قوای هوایی دشمن را هدف قرار دادند.
گفته می‌شود که در جریان درگیری‌ و انفجار ماین دشمنان بالای خودشان در ولسوالی «کشک کهنه» ۶ طالب کشته، ۲ تن زخمی و در مربوطات ولسوالی اوبه ولایت هرات، ۵ طالب کشته، ۶ تن زخمی، ۱ میل پیکا آنان نیز تخریب شده است.
کشته شدگان و زخمیان از گروپ‌های تروریستی ملاحسن تیموری، ملاحیات الله روحانی و زرغابی می باشند.
در همین‌حال دفتر رسانه‌ها و سخنگوی ریاست امن عامه در یک خبرنامه‌ای از کشته شدن ۳ جنگجوی طالب در ولسوالی پشتون زرغون این ولایت خبر می‌دهد.
جاوید نیازی سخنگوی ریاست پولیس امن عامه می‌گوید که دریک عملیات مشترک نیروهای امن عامه در ولسوالی پشتون زرغون هرات، ۳ تن از طالبان مسلح کشته ۵ تن آنان زخم برداشته‌است. همچنان ۳ حلقه ماین این گروه نیز توسط نیروهای مشترک خنثی گردیده‌است.
همچنان ۲۵ جنگجوی طالب در پی درگیری با نیروهای امنیتی در مربوطات ولسوالی‌های ژیری و ارغنداب قندهار کشته شد.
امیر حسین سلجوقی

Share this page to Telegram

Comments