کشته و زخمی شدن ۱۵ عضو قطعۀ سرخ طالبان در تخار

comments 0

88 Views

هندوکش- تخار: قول اردوی ۲۱۷ پامیر اعلام کرده است که هشت عضو قطعۀ سرخ گروه طالبان در درگیری با نیروهای ارتش ملی در تخار کشته شده‌اند.
این قول اردو امروز دوشنبه ۲۹، جدی در خبرنامه‌یی که به رسانه ها فرستاده آمده است که گروهی از جنگجویان طالبان شب گذشته بالای قرارگاه‌های نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در مربوطات ولسوالی خواجه‌غار ولایت تخار حملۀ تهاجمی به راه انداختند.
خبرنامه می‌افزاید که نیروهای ارتش ملی در واکنش به این حملۀ تهاجمی، جنگ‌جویان این گروه را هدف قرار دادند که در نتیجۀ آن هشت عضو قطعۀ سرخ طالبان در این درگیری کشته شده و هفت تن دیگر آنان زخم برداشتند.
قول اردوی ۲۱۷ پامیر در این خبرنامه خاطرنشان می‌سازد که پیکرهای این جنگجویان از سوی اعضای طالبان به ولسوالی دشت ارچی ولایت کندز منتقل شده است. این قول اردو همچنان زخمی شدن یک منسوب امنیتی را در جریان این درگیری تأیید می‌کند.
تخار در شمال کشور از ولایت‌های است که تحرکات گروه طالبان نسبتآ کمتر بوده و در این اواخر برخی از ولسوالی‌های این ولایت گواه حملات گسترده طالبان بود که از سوی نیروهای امنیتی افغان این حملات دفع و به این گروه تلفات سنگین وارد شده است.
نجیبه سروری

Share this page to Telegram

Comments