پولیس کابل از انتقال کودکان به مدارس طالبان جلوگیری کرد

comments 0

11 Views

هندوکش-کابل: امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری، گفته است که پولیس کابل از انتقال کودکان و نوجوانان به مدارس طالبان جلوگیری کرده و آن‌ها را به خانواده‌های برگشتانده است.
صالح: پولیس کابل چندین طفل و نوجوان را که برای آموزش به مدارس طالبانی انتقال داده می‌شدند، توقف داده و به خانواده‌های شان برگشتانده است.
به گفته‌ی او، در سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ نیز کودکان را از شمال افغانستان، به خاطر آموزش علوم دینی با امکانات ابتدایی به پاکستان می‌فرستادند و حکومت آن وقت، به این کار اجازه می‌داد.
آقای صالح افزوده است: «زمانی که من رییس‌ عمومی امنیت ملی بودم، چندین مورد از این انتقالات را توقف دادم و موضوع در کابینه بحث شد که دولت وقت گفت تربیت اطفال به والدین‌شان ربط دارد؛ نه دولت.»
آقای صالح گفته است، اکثر فرماندهان طالبان و تروریستان، همان افرادی اند که ۱۵ یا ۱۶ سال پیش برای آموزش به کراچی و سایر شهرهای پاکستان فرستاده شدند و حالا به افرادی بی‌رحم تبدیل شده‌اند.
او خاطرنشان کرده است، اکثر کودکانی که برای آموزش علوم دینی به پاکستان فرستاده می‌شوند، از خانواده‌های بی‌بضاعت اند و برای جلوگیری از فرستادن آن‌ها به بیرون از خاک افغانستان، باید چارچوب حقوقی و قانونی ایجاد شود.
عبید رادپور

Share this page to Telegram

Comments