طالبان در اوج عیاشی؛ تمام رهبران بلند پایه این گروه چندین ازدواج کرده اند

comments 0

23 Views

هندوکش- کابل: بیشترین افراد بلند پایه طالبان که در پاکستان زنده گی می کنند به پول های که از سازمان های اسخبارات کشور های منطقه و فرامنطقه بدست آورده اند چندین ازدواج کرده اند.
ملا محمد عمر بنیان گذار این گروه و ملا اختر محمد منصور جانشین وی هر کدام سه سه همسر داشتند و ملا هیبت الله رهبر فعلی این گروه دو بار ازدواج کرده است.
هم چنان ملا عبدالغنی برادر رئیس دفتر سیاسی طالبان در قطر سه زن دارد گفته می شود که وی آخرین ازدواج اش را هنگام که در پاکستان زندانی بود کرده است.
اکثری رهبران طالبان که در تیم مذاکرات بین الافغانی در دوحه حضور دارند، بیش از یک همسر دارند.
در ترکیب تیم مذاکره کنندگان طالبان کسانی شامل اند که سالهای زیاد را در زندان گوانتانامو سپری کرده اند، و پس از رهایی شان از زندان در بدل پرداخت طویانه گزاف ازدواج های دومی وسومی را کردند.
وقتی خبرنگاری از یک منبع طالبان سوال کرد که کدام رهبر طالبان بیش از یک بار ازدواج کرده است؟ وی به سادگی پاسخ داد و گفت “کدام یک انجام نداده است؟” .
سالهاست که رهبران بلند پایه گروه طالبان در عیش و عشرت در پاکستان و کشور های خلیج فارس در عیاشی غرق هستند و از یک زندگی مرفه و آرام لذت می برند در حالی که جنگجویان عادی آن گروه در شرایط سخت از زندگی به سر میبرند و هم روزه بخاطر آنها کشته می شوند.
رئیس جمهور محمد اشرف غنی، سال گذشته در مجمع جهانی اقتصادی داووس گفته بود: خبر خوب این است که از یک طرف، جنگجویان طالبان از جنگ خسته شده اند، از سوی دیگر، رهبران طالبان برای چهارمین و پنجمین بار ازدواج می کنند.
گزارش هایی حاکی از مبنی برین بود که برخی از فرماندهان طالبان هنگام شرکت در گفتگوهای صلح، مجبور به ازدواج شده اند که این باعث ایجاد تأثیرات منفی در روند صلح شده است.
ازطرف دیگر طبق برخی گزارش ها، شمار از فرماندهان طالبان یا با دختران به جبر ازدواج کرده اند و یا از دو تا هشت میلون افغانی طویانه پرداخت کرده اند، که این مقدار از منابع نامعلوم پول تحریک ویا از هر طریق که پرداخت گردیده است باعث نگرانی جدی میان اعضای فرماندهان جنگجویان آن گروه و سایر رهبران طالبان گردیده است.
چند روزقبل ملا حبیب الله رهبر طالبان از رهبران و فرماندهان این گروه خواسته بود که از چند همسری جدآ خودداری کنند در این مورد شمار از منابع طالبان می گویند، که روند افزایش تمایل فرماندهان طالبان به ازدواج های مجدد، تقاضا و پرداخت بیش از حد پول تحت نام طویانه به جانب خانواده دختر در مناطق قبایلی پاکستان و بعض مناطق افغانستان شده بودند.
سپوژمی پوپلزی

Share this page to Telegram

Comments