سفر هیأت سیاسی طالبان به چین

comments 0

هندوکش –  کابل: دفتر سیاسی گروه طالبان در قطر اعلام کرد  که هیأت نُه نفره طالبان  به رهبری ملا برادر به چین سفر کرده است.

محمدنعیم سخنگوی دفتر سیاسی طالبان ، با نشر توییتی گفته است که این هیأت روز سه‌شنبه، پنجم اسد، به دعوت رسمی مقامات چینی عازم آن کشور شده اند .

او نوشته است  که این هیأت با وانگ یی، وزیر امور خارجه چین، معاون وزیر خارجه و نماینده ویژه این کشور در امور افغانستان دیدار کرده است. به گفته سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در این دیدارها پیرامون مسائل سیاسی، اقتصادی ، امنیتی و صلح گفت‌وگو شده است.

سخنگوی دفتر سیاسی گروه طالبان گفته است که این گروه به چین اطمینان داده است که از خاک افغانستان علیه امنیت هیچ کشوری استفاده نخواهد شد.

او تأکید کرده است که چین نیز به همکاری خود با مردم افغانستان ادامه می‌دهد. همین‌طور محمد نعیم افزوده است که کشور چین اطمینان داده است که به امور داخلی افغانستان مداخله نمی‌کند.

این هیأت در حالی به چین سفر کرده است که حملات‌شان طالبان بر نقاط مختلف افغانستان افزایش یافته است و همچنان واضح شده است که شهروندان ناراضی دولت چین در شمال افغانستان در کنار شورشیان گروه طالبان برعلیه دولت و مردم افغانستان میجنگند .

گزارش :فکور نعیمی

Comments