گپ هفته // عاملین اصلی کشتار ها در میانمار کی ها اند؟ // ساوه امیری

comments 0

0 Views

میانمار درجنوب شرقی آسیا موقعیت دارد، این کشور از شمال شرق با چین، از شرق با لاووس، از جنوب شرق با تایلند، از غرب با بنگله دیش و از شمال غرب به هندوستان و از جنوب غرب با خلیج بنگال و از جنوب با دریای آندامان مرز مشترک دارد.
میانمار دومین کشور بزرگ آسیای جنوب شرقی است که ۶۷۸۵۰۰ کیلومتر مربع مساحت دارد.
میانمار از جمعیتی بالغ بر ۵۵ میلیون نفر برخوردار است و ۷۰درصد میانماری ها پیرو آئین بودیزم می باشند.
حکومت میانمار با تصویب قانونی شهروندی از میان ۱۴۴ اقلیت موجود در این کشور ۱۳۵ اقلیت را حق شهروندی داده و ۹ دسته از اقوام اقلیت را از حقوق شهروندی محروم نموده که بزرگ‌ترین این اقلیت‌ها، قوم روهینگیا می باشد.
روهینگیا با داشتن 6 الی 8 ملیون نفر نفوس چهار در صد جمعیت میانمار را تشکیل داده و بیشتر در ایالت راخین این کشور ساکن اند و صد در صد مسلمان می باشند.
این کشور که در سابق جزء مستعمره های هند بریتانوی بود پس از اخذ استقلال در سدد آن شد تا یک کشور کاملاً بودایی را تشکیل دهد بناءً به همین منظور اقلیت ها را از حق شهروندی محروم نموده و دست به کشتار بیرحمانه آنها میزند.
اما پرسش این جاست که چرا جامعه جهانی و به ویژه ممالک اسلامی در قبال کشتار هزاران مسلمان میانماری مُهر سکوت بر لب زده و ادای مردگان متحرک را در می آورند؟
عربستان سعودی:
این کشور که خود را وارث دین مقدس اسلام و بانی اصلی مسلمانان جهان می داند کوچکترین واکنشی در قبال این همه مظالم بودایی ها از خویش نشان نداده و در خواب خرگوش فرو رفته است، شاید دلیل سکوت این کشور مفت خوار و حامی تروریزم گردن نهادن به امر باداران خارجی و لذت بردن از نابودی مسلمانان در جهان است ، اما بر عکس این کشور با بی شرمی تمام سالهای سال شد که طالبان را مانند زخم های ناسور به جان مسلمانان افغانستان افگنده و از هیچ نوع کمک و همکاری با این گروه دهشت افگن دریغ نمی کند.
اگر در وجود حکام جابر و شیخ های جیره خوار و عیاش عرب ذره ای از وجدان و غیرت وجود می داشت عملاً در برابر این همه دهشت و ترور اقدام می کردند.
این در حالی است که حکام عرب تنها از مدرک حج خانه خدا “ج” سالانه ملیاردها دلار به جیب می زنند و با بی آبرویی تمام از آن در عیش و عشرت ، عیاشی و تمویل تروریزم استفاده می کنند بیخبر از این که خداوند گواه تمام اعمال شوم شان است .
پاکستان :
کشوری که همواره سنگ دفاع از اسلام را به سینه می کوبد!
پاکستان علاوه بر این که کوچکترین واکنشی در برابر کشتار مسمانان میانمار از خود نشان نمی دهد، بلکه برعکس رسانه ها اعلام کرده اند که حکومت این کشور جت های جنگی را در اختیار ارتش میانمار گذاشته است.
به تحلیل بنده پاکستان ممکن از سوی بادارانش دستور دریافت نموده تا تن به این بی غیرتی داده و کشتار همنوعان خود را با چشم باز تماشاگر باشد.
پرسش ما گذشته از مسلمان به عنوان یک انسان از ملاهای ملعون پاکستانی این است که آیا جهاد تنها در افغانستان جواز دارد که همواره مثل سگ های خون آشام شما بنام ملا از پس هر کوچه ندای دروغین جهاد را بر علیه مردم مجاهد و متدین افغانستان سر می دهد؟
آیا نمی دانید که مردم و حکومت افغانستان 99و نیم در صد مسلمان و پابند اصول انسانیت و اسلامیت می باشند؟!
حقیقت امر این است که که پاکستان نیز مانند عربستان حامی و بانی کشتار مسلمانان و مزدوران دست استعمار می باشد ، ملا فضلو و از این قبیل ملاهای دال خوار بازیچه های استخبارات پاکستان ومنطقه اند که بخاطر یک مشت پول دین و دنیای خود را به لیلام میگذارند.
به باور ما هر انسان با درکی که اندک شعور سیاسی داشته باشد به ساده گی این نکته را کشف میکند که هدف اصلی پاکستان جهاد در راه خدا و خدمت به ملت رسول الله نه؛ بلکه نا امن سازی افغانستان و رشد داعشیان و طالبان تروریست به خاطر رسیدن به اهداف شوم شان در افغانستان است ؛ زیرا حضور یک افغانستان مقتدر را در منطقه تحمل کرده نمی توانند.
ایران:
کشوری که خود را قُلدر و یکه تاز در دنیای اسلامیت عنوان می کند با چشمان باز نظاره گر این همه حوادث دردناک ( سوختن، سربریدن، سینه بریدن، پاره کردن و..ده ها جنایت ضد انسانی) در میانمار است چنان با بی تفاوتی نگاه می کند گویا دنیا گل و گلزار است و آب از آب تکان نمی خورد.
اما بر عکس این کشور آخُندی با استفاده از احساسات برادران اهل تشیع مان آن ها را در معرض کشتار سوری ها و داعشیان تکفیری قرار می دهند.
ملاحظه اینجا است که آیا تنها شیعیان افغانستان مسئول دفاع از اماکن مقدس اند و یا اتباع ایرانی هم این مکلفیت را دارند؟
اصل مسئله این است ایران دشمن دیرینۀ افغانستان است و می خواهد با فرستادن اتباع افغانستان در جنگ با داعشیان در سوریه و عراق توجه گروه تکفیری داعش را به افغانستان جلب کند قسمی که این تیر ایران به هدف اثابت نموده و داعش چندین حمله مرگبار را به مساجد شیعیان در افغانستان سازماندهی کرده است.
از سوی دیگر ایرانی که تا دیروز طالبان را دشمن بشریت قلمداد می کرد امروز با این گروه دعوای برادر خواندگی دارد.
گفتنی ما:
من به آنعده از هموطنان ما که فریب دروغ های شاخدار سردم داران طالب و داعش را خورده اند و به دنبال جنگ در برابر قوای مسلح کشور که همه معتقد به خدا و پیغبر اند و 5 وقت در برابر پرورگار زانو میزنند، برآمده اند این است که ،به خود آئید و دست از خشونت بر دارید و تمام توطئه های دشمانان اصلی افغانستان( عرب ، پاکستان ، ایران و روسیه ) را نخورید زیرا جنگ و کشتار امروز در افغانستان تنها و تنها به سود رهبران طالب ، داعش و بادارن آنها است؛ زیرا رهبران داعش و طالب از این مدرک پول های هنگفت را به جیب میزنند و بادارن شان (عرب ، پاکستان ، ایران و روسیه) به منافع خویش در منطقه دست می یابند اما تنها قربانیان این جنگ شما بیچاره هایی هستید که فریب مکاره گی های استعمار را خورده اید پس از جنگ دست بر دارید و از خواب غفلت بیدار شوید!
به قول شاعر : آنکه ناموخت از گذشت روزگار هیچ ناموزد؛ ز هیچ آموزگار
افغانستان:
از مقام ریاست جمهوری کشور می طلبیم علاوه بر این که در برابر عملکرد وحشیانه بودیزم میانمار، به عنوان نماینده مردم مسلمان و متدین افغانستان واکنش تند نشان دهد در ضمن خواستار رسیدگی این جنایت ضد بشری از طریق سازمان ملل نیز گردد.
هرچند وزارت خارجه افغانستان به حوادث اخیر در میانمار واکنش نشان داده و آن را تقبیح کرد؛ اما این بسنده نمی باشد.
به باور سعدی:
بنـــــــــی آدم اعضای همـــدیگرند که در آفرینش ز یک جوهرند
چو عضوی به درد آورد روزگار دگــــــر عضو ها را نماند قرار
تو کز محنت دیـــگران بی غمی نشاید کـــــه نامت نـــهند آدمـــی

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply