7 دلیل برای نوشیدن روزانه آب گرم

comments 0

0 Views

بخش خدمات صحت سایت

بر خلاف آب سرد که می‌تواند موجب انجماد و یا سخت شدن چربی‌ها در معده و ایجاد ذخایر چربی گردند، آب گرم کمک می‌کند تا غذا در معده راحت‌تر هضم شود و سموم و سایر مواد غیرضروری و زائد نیز حذف گردند.

اینکه ما هر روزمان را چگونه آغاز می‌کنیم به نحو غیر قابل تصوری بسیار مهم است. همان‌طور که بسیاری از افراد عادت دارند که روزشان را با یک گیلاس چای و یا قهوه شروع کنند، افرادی هم هستند که مایلند با یک نوشیدنی سرد و یا آب سرد روزشان را آغاز کنند. اما از دیدگاه برخی از محققین تمامی این عادات نادرست‌اند.

محققان اذعان داشته‌اند، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد در مقایسه با آب سرد، مایعات گرم و داغ می‌توانند تا میزان قابل توجهی میزان انباشت مخاط در بینی، گلو و دستگاه هاضمه را کاهش دهند. بنابراین از عفونت‌های ویروسی و باکتریایی پیشگیری خواهد شد
شکی نیست که آب برای بدن و داشتن زندگی سالم بسیار ضروری است. اکثر متخصصان پوست و سلامت بر این باورند که مصرف کافی و به اندازه آب در طول شبانه روز و حفظ آب بدن بسیار مهم بوده و به بدن در دفع سموم و اجتناب از پیری زودرس پوست کمک خواهد نمود. با این حال، مصرف هشت گیلاس آب تصفیه شده روزانه خیلی بیشتر از این‌ها می‌تواند مؤثر و مفید باشد. همان‌طور که ممکن است کمی عجیب به نظر برسد، اما مصر آب گرم، آن هم در هنگام صبح می‌تواند مزایای سلامتی فراوانی را برای بدن به دنبال داشته باشد.
 معجزه‌ی آب گرم و چند قطره لیمو

در حالی که طعم‌های گوناگون و لذت‌بخش نوشیدنی‌های صبحدم موجب وسوسه انسان به استفاده از نوشیدنی‌های متفاوت خواهد بود، ما در اینجا به بیان هفت دلیل برای کنار گذاشتن مصرف چای و قهوه و سایر نوشیدنی‌ها در هنگام صبح، در ازای یک گیلاس آب گرم تصفیه شده می‌پردازیم. اصلاً چرا از آب لیموی تازه برای افزایش اثرات مفید و طعم و مزه به نوشیدنی خود استفاده نکنید؟

تقویت متابولیسم بدن

اگر در حال تلاش برای کم کردن وزن هستید، نخستین چیزی که باید در هنگام صبح مصرف نمایید، یک گیلاس آب گرم است. این امر می‌تواند موجب تسریع در این عمل گردد. آب گرم موجب افزایش دمای بدن شده که به نوبه خود افزایش میزان متابولیسم یا فرایند چربی سوزی را در پی خواهد شد.

تمیز و پاک کردن دستگاه هاضمه

بر خلاف آب سرد که می‌تواند موجب انجماد و یا سخت شدن چربی‌ها در معده و ایجاد ذخایر چربی گردند، آب گرم کمک می‌کند تا غذا در معده راحت‌تر هضم شود و سموم و سایر مواد غیرضروری و زائد نیز حذف گردند.

 چرا نباید بعد از غذا آب یخ خورد؟

تصفیه خون

در حالی که این موضوع بسیار بحث‌برانگیز است، اما به اعتقاد جمعی از محققین طب آیورودا، نگهداری آب در ظروف مسی روند طبیعی سم‌زدایی بدن را بهبود می‌بخشد. از آنجایی که مس یک تصفیه‌کننده‌ی مناسب خون و از بین برنده‌ی باکتریایی است، توصیه می‌شود در هنگام صبح و برای بهبود سلامت کلی بدن، برای نوشیدن آب از ظروف مسی استفاده نمایید.

سطح گردش خون و قند خون را بهبود می‌بخشد

مشخص شده که آب گرم مخلوط با لیمو برای افراد مبتلا به بیماری دیابت ( شکر ) مفید است. این کار موجب انقباض عروق در شریان‌ها می‌شود و نتیجتاً گردش خون بهبود خواهد یافت. علاوه بر این محلول آب گرم و لیمو می‌تواند به کنترل وزن و تنظیم قند خون کمک کند.

رقیق کردن مخاط

محققان اذعان داشته‌اند، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد در مقایسه با آب سرد، مایعات گرم و داغ می‌توانند تا میزان قابل توجهی میزان انباشت مخاط در بینی، گلو و دستگاه هاضمه را کاهش دهند. بنابراین از عفونت‌های ویروسی و باکتریایی پیشگیری خواهد شد.

بهبود خلق و خو

بر اساس یک مطالعه منتشر شده، نوشیدن آب گرم می‌تواند موجب بهبود خلق و خو در ارتباط با دیگر مردم شود. به نظر می‌رسد گرمای گیلاس و احساس لذت‌بخش نوشیدن مایعات گرم بر خلق و خوی انسان تأثیر مثبت گذاشته و موجب بهبود دیدگاه انسان نسبت به دیگر افراد خواهد شد.

صحتمندی شما آرزوی ماست .

Share this page to Telegram

Comments