(28) اسد سالروز استرداد و استقلال کشور با حضور داشت رئیس اجرائیه در آستانه برگزار گردید

comments 0

0 Views

هندوکش – قزاقستان: دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی در مراسم تجلیل از نود هشتمین سالروز استرداد استقلال کشور در آستانه مرکز قزاقستان اشتراک نمود.
قدم شاه شهیم سفیر افغانستان مقیم قزاقستان نخست به مهمانان این مراسم خوش آمدید گفته و سپس از مبارزات آزادی بخش مردم رشید کشور در بدست آوردن استقلال یاد آوری نمود.
سپس صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه کشور سخنرانی آغاز نمود و گفت:« از فراهم ساختن زمینه تجلیل سالروز استرداد استقلال کشور از رهبری کشور قزاقستان ابراز امتنان می نمایم و از اشتراک دیپلوماتان و مهمانان داخلی و خارجی که در این محفل به درخواست مالبیک گفتند تشکری میکنم».
وی افزود، افغانستان 98 سال قبل با گرفتن استرداد استقلال خویش پروسه ریفورم و اصلاحات را در کشور آغاز نمود، ولی اکنون تروریستان و حامیان منطقه ای شان در سدد متوقف ساختن این روند استند.
آقای ربانی اضافه نمود: از این اینجا خطاب به تروریستان میگویم که شما و حامیان تان به هدف تان نخواهید رسید و ما متعهد هستیم و نمی گذاریم که تروریستان به هدف های شوم شان برسند.
در اخیر وی اضافه نمود، ما در مبارزه با هراس افگنی بیشترین قربانی را متقبل شده ایم و دیگر فرصت تخریب را برای کشورهای متخاصم نمی دهیم.
محمد امان دوران

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *