18 سال جهاد بود یا خشونت؟؟؟//توفیق عظیمی

comments 0

1 Views

آخرین اخبار از توافق دولت امریکا و گروه طالبان میرسد که در این میان نمایندگان طالبان جهت ادامه گفتگوهای صلح با امریکا،  به عوض پذیرش آتش بس به کاهش خشونت ها تاکید کرده اند. که این روند برای مدت هفت روز اجرایی می باشد.

هر چند که این کاهش خشونت هم برای ملت افغانستان که همه روزه شاهد بدبختی های فراوان است دست آورد خوبی بشمار می اید و لااقل در این مدت بجای اینکه روزانه ده خانواده آسیب ببینند این رقم ممکن به هشت یا کمتر خواهد شد که نوید و مژده خوبی است.

اما پرسش اینجاست که ملت مظلوم افغانستان در دو دهه اخیر شاهد قربانی های بیشمار بودند و همه روزه یا خودشان کشته شدند و یا مال و دارای  شان تاراج شده و یا هم تا سیسات عام المنفعه شان منهدم و از بین برده شده  و زمین های زراعتی شان بجای گشت گندم به گورستان مبدل گشت و هزاران جوان آرمان های شان را با خود بخاک برده اند.

دریغا که این همه بلا ها و مصیبت ها بر ما بنام  جهاد مقدس تحمیل شده و گلوی ما را بریده است ، ولی حالا همین گروه به اصطلاح آزادی خواه پذیرفته است که کاری بجز خشونت و پرخاشگری و پر کردن جیب های شان نکرده و این گروه ظالم بنام دین قطاع الطریقی کرده و بنام اسلام سر می برند و با شعار وطن جفا می کنند و حالا که بحث معامله و مفاد است ، نام جهاد و مبارزه و حق طلبی را  به خشونت و کاهش آن مبدل می کنند و خود اعتراف می کنند که خشونت گران و جنگ طلبان و فتنه آفرینان اند و بجز از جنگ و خشونت و بربادی به چیز دیگری متعهد نیستند و بدور از امکان نخواهد بود که روزی در نتیجه معامله دیگر ریش ها را تراشیده و عمامه ها را بسوزند و چه کار های دیگری انجام دهند  که شاخ بر سر شیطان بیاورد . چون  این امر در پروژه های که لجام اش در دست دیگران است بعید نبوده و کاملاً متصور و مقدور  است.

مردم ما آگاه باشند که نوکران بیگانه ها ، تاجران تریاک و مجرمان متکرر با هر نام و نشانی که بیایند و هر لباسی که به تن کنند روزی نقاب از رخ شان می افتد و همچو طالبان ذلیل تر و رسوا تر می شوند.

Share this page to Telegram

Comments