10 دلیل کمردرد بی‌ارتباط با آسیب‌دیدگی

comments 0

0 Views

بخش خدمات صحت سایت

کمردرد شرایطی نسبتاً شایع است و می‌تواند فوق‌العاده ناراحت‌کننده و حتی ناتوان‌کننده باشد. اگرچه آسیب ‌دیدگی می‌تواند کمردرد را تشدید کند، اما حتی زمانی که اخیراً تجربه یک آسیب‌دیدگی نداشته‌اید نیز ممکن است با این شرایط مواجه شوید.

مدتی طولانی در وضعیتی یکسان باقی مانده‌اید

باقی ماندن طولانی‌مدت در وضعیتی یکسان می‌تواند موجب فشرده شدن ستون فقرات و کمر شود.

دیسک‌های بین مهره‌ها برای دریافت مواد مغذی مورد نیاز خود به حرکت وابسته هستند و زمانی که برای چند ساعت در وضعیتی یکسان باقی می‌مانید، این شرایط اثر منفی بر اعصاب اطراف آن‌ها را به همراه دارد.

اگر مدتی است که در وضعیتی یکسان باقی مانده‌اید به خود یک وقت استراحت کوتاه داده و چند حرکت کششی سبک انجام داده یا کمی پیاده‌روی کنید. این حرکات ساده می‌توانند فشار را از روی اعصاب بردارند.

زمانی زیادی را صرف کار با رایانه یا صحبت با تلفن می‌کنید

نشستن طولانی‌مدت پشت میز می‌تواند به ستون فقرات استرس وارد کند و موجب درد ناگهانی یا پایدار شود.

برخی کارهایی که هنگام نشستن پشت میز انجام می‌دهید نیز می‌توانند به کمردرد منجر شوند. به عنوان مثال، نگه داشتن تلیفون معمولاً در یک سمت، بالا نگهداشتن دست‌ها برای کار با صفحه کلید یا نگاه کردن به نمایشگر ستون فقرات را به طور مکرر در وضعیتی قرار می‌دهند که طبیعی در نظر گرفته نمی‌شود.

هر از چند گاهی از پشت میز بلند شده و کمی قدم بزنید. در حالت ایده آل، هر یک ساعت یک بار از جای خود بلند شده و کمی پیاده‌روی کنید تا از بروز کمردرد به واسطه نشستن طولانی‌مدت پشت میز پیشگیری شود.

نگاه کردن رو به پایین به دستگاه‌ها تنها به گردن فشار نمی‌کند

گردن فناوری یک مشکل واقعی و فزاینده برای افرادی است که طی روز چندین ساعت روی دستگاه‌های مختلف مانند تلفون هوشمند یا تبلت خم شده و با آن‌ها کار می‌کنند.

نگاه کردن رو به پایین به یک دستگاه کوچک روشی ساده برای ایجاد تنش و درد ماهیچه‌ای در گردن است و این می‌تواند موجب کمردرد نیز شود.

بلند کردن اشیا سنگین می‌تواند موجب کمردرد شود

زمانی کهشی که برای شما بیش از حد سنگین است را بلند می‌کنید، مغز ماهیچه‌هایی را به خدمت می‌گیرد که برای هدف خاص بلند کردن طراحی نشده‌اند. این شرایط می‌تواند موجب احساس درد در نتیجه تحمل فشار بیش از حد شود.

همچنین، بلند کردن و نگه داشتن اشیایی با شکل عجیب می‌تواند ماهیچه‌ها و مفاصل را در وضعیتی غیرمعمول قرار دهد تا امکان انجام این کار فراهم شود که این شرایط نیز به شکل‌گیری درد منجر می‌شود.

بوت مورد علاقه شما ممکن است عامل کمردرد باشد

پوشیدن برخی انواع بوت می‌تواند موجب کمردرد شود، به ویژه اگر کفش‌هایی که استفاده می‌کنید پشتیبانی خوبی ارائه نکرده یا به طور منظم از آن‌ها استفاده می‌کنید.

اگر کف بوت بیش از حد صاف باشد، فشار بیش از حد به پا وارد می‌شود. قوس کف پا به عنوان یک ضربه گیر عمل می‌کند. زمانی که پا به صورتی قرار بگیرد که قوس پا صاف شود، نیروی وارده در پا به سمت بالا حرکت کرده و در نقطه بعدی جذب می‌شود که می‌تواند زانوها، ران‌ها یا کمر باشد.

سلامت روانی شما با سلامت ستون فقرات پیوند خورده است

افسردگی و اضطراب به واسطه وضع اندامی نامناسب ممکن است به کمردرد منجر شوند. خم شدن به سمت جلو و قوز کردن یا سخت کردن بدن هنگام اضطراب می‌تواند به این شرایط منجر شود.

بی‌تحرکی نیز می‌تواند موجب کمردرد شود. افراد بسیاری که از اضطراب و افسردگی رنج می‌برند، از موقعیت‌های اجتماعی دوری می‌کنند که می‌تواند تغییراتی در میزان تحرک و کاهش آن را موجب شود.

بدن انسان به گونه‌ای تکامل یافته که به حرکت تمایل دارد و زمانی که این کار را متوقف می‌کنید، درد گاهی اوقات یک نشانه هشداردهنده از نیاز به تحرک بیشتر است.

شرایط آب و هوایی ممکن است بر کمردرد شما تأثیرگذار باشد

احساس درد در آسیب‌دیدگی‌های قدیمی هنگام بارش باران واقعیت دارد، اما دلیل آن تغییرات فشار در اتمسفر و نه قطره‌های آب است  زمانی که فشار اتمسفری تغییر می‌کند، بدن ما تلاش می‌کند تا با این شرایط سازگار شود. به عنوان مثال، زمانی که فشار هوا در بیرون کاهش می‌یابد و افزایش شرایطی مانند بارش باران یا برف را در پی دارد، فشار در بدن انسان نیز افت می‌کند.

به واسطه کاهش فشار هوا در بیرون هنگام بارش باران، بدن تلاش می‌کند فشار داخل خود را متعادل کند که کاهش فضا بین استخوان‌ها را در پی داشته و در صورت وجود هرگونه آسیب دیدگی در مفصل، التهاب یا آرتریت، فرد می‌تواند درد را تجربه کند.

لوازم خواب شما می‌تواند دلیل کمردرد باشد

خواب خوب شبانه از جهات مختلف برای سلامت کلی بدن انسان اهمیت دارد، از این رو، لوازم خواب نامناسب می‌توانند موجب بیدار شدن شما همراه با کمردرد شوند.

بیشتر وزن ما روی بالاتنه و لگن قرار می‌گیرد. لوازم خواب نامناسب می‌تواند ستون فقرات را از وضعیت طبیعی خود خارج کند و اگر هفت تا هشت ساعت خواب را هدف‌گذاری کرده‌اید، صبح روز بعد بدن با ارائه نشانه‌هایی مانند کمردرد از این وضعیت بد شکایت خواهد کرد.

صحتمندی شما آرزوی ماست .

Share this page to Telegram

Comments