۲۸ غیرنظامی در ولسوالی جلریز میدان توسط گروه طالبان ربوده شدند

comments 0

3376 Views

هندوکش- میدان وردک: مقام‌های امنیتی ولایت میدان وردک می‌گویند که افراد مسلح مربوط به گروه طالبان صبح روز چهارشنبه (پنجم قوس)، ۲۸ غیرنظامی را در ولسوالی جلریز ربودند.
محمد هوفیانی، سخنگوی پولیس این ولایت به رسانه ها گفت که طالبان صبح روز گذشته نزدیک به ده موتر مسافربری را که از حصۀ اول بهسود این ولایت به طرف کابل می‌رفتند توقف داده و ۲۸ مسافر را به جای نا معلوم انتقال داده است.
آقای هوفیانی تاکید کرد که بررسی‌های اولیه آنان نشان می‌دهد که این کار توسط طالبان انجام شده است.
مقام‌ها گفته اند که تلاش‌ها برای رهایی این افراد از سوی متنفذین محلی ولسوالی جلریز، سیاه پیتو و حصله اول بهسود جریان دارد تا این غیرنظامیان آزاد شوند.
در این حال، برخی از اعضای شورای ولایتی میدان وردک می‌گویند که این شمار غیرنظامیان از سوی سید تقی مشهور به “بچه سید فروتن” یکی از فرماندهان پیشین جهادی که اخیراً به گروه طالبان پیوسته است در ساحۀ “سیاه پیتو” ربوده شده اند.
احمد جعفری و شریف‌الله هوتک دو تن دیگر از اعضای شورای ولایتی میدان وردک به هم چنان می گویند که طالبان در ساحۀ سیاه پیتو ایست بازرسی ایجاد کرده و این غیرنظامیان را با خود برده اند.
ولسوالی جلریز در امتداد شاهراه نمبر۲ کابل-بامیان واقع شده است که یکی از شاهراه های نسبتآ نا امن کشور محسوب می‌شود که به گفتۀ مقام‌ها، طالبان در ساحات مختلف آن حضور داشته و هرازگاهی از مسافرین در این شاهراه باج گیری می کنند و دربعض موارد بالای موتر های مسابری شلیک نیز می کنند.
عبید رادپور

Share this page to Telegram

Comments