۲۰ غیر نظامی درپی انفجار موتر بمب در غور شهید و زخمی شدند

comments 0

25 Views

هندوکش- غور: به اساس گزارش خبرنگار محلی آژانس خبری هندوکش، حوالی ساعت ۱۱ قبل از ظهرامروز یکشنبه ۲۷، میزان یک عراده واسطه نقلیه نوع کرولا مملو از مواد انفجاری در برابر ریاست امور زنان، شهدا و معلولین در نزدیک قره ول فرماندهی پولیس ولایت غور انفجار داده شده است .
مقام های امنیتی غور با تائید این حمله وحشیانه می گوید که در نتیجه انفجار موتر بمب که از سوی گروه طالبان راه اندازی شده شمار از هم وطنان ملکی ما شهید وزخمی شدند.
همچنان طارق آرین سخنگوی وزارت امور داخله می گوید، نظر به معلومات ابتدایی با تآسف به اثر این رویداد تروریستی که توسط افراد طالبان انجام شده است به تعداد ۲۰ فرد ملکی به شمول زنان و کودکان شهید و مجروح گردیده اند.
در همین حال باشنده گان ولایت غور می گویند که در گذشته هم طالبان دست به چنین حملات در ننگرهار و لغمان زده بودند که در اثر آن تعداد زیاد هموطنان ما شهید و زخمی شدند و از این گروه می خواهند تا دست از افغان کشی برداشته آتش بس نمایند.
این انفجار در حالی به وقوع می پیوندد که مذاکرات صلح بین الافغانی در دوحه جریان دارد و زلمی خلیلزاد نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان به تازگی گفته بود واشنگتن با طالبان برای کاهش خشونت‌ها در کشور به توافق رسیده است.
امیرحسین سلجوقی

Share this page to Telegram

Comments