یک هسته ماین‌گذار گروه طالبان مسلح توسط نیروهای امینت ملی در شهر کابل بازداشت شد

comments 0

36 Views

هندوکش- کابل: ریاست عمومی امنیت ملی دیروز نهم قوس در یک اعلامیه خبری از باز داشت یک هسته ماین گذار گروه طالبان مسلح در شهر کابل خبر داده است.
این ریاست بروز یکشنبه در یک اعلامیه گفته است، شخصی به نام نقیب‌الله توسط مشهود الله و دادالله از قوماندانان برجسته طالبان به صفوف آنگروه جذب شده و نامبرده در ولایت پروان ۱۴ بار در مورد رفت‌وآمد قطار نیروهای امنیتی و دفاعی افغان اطلاع داده بود.
اعلامیه می‌افزاید، شخصی نقیب الله نام بعد از آنکه بدستور رهبری طالبان به کابل تبدیل گردیده نامبرده رهبری سه گروه ماین‌گذار را به عهده داشت که بیشتر وسایط را هدف ماین مقناطیسی قرار میداد.
در بخش از این اعلامیه آمده است که رهبری شورای کویته به طالبان مسلح دستور داده اند که در ساحات مزدحم شهر های بزرگ کشور حملات تروریستی را انجام دهند و به آنان وظیفه سپرده شده که بعد از انجام حمله از گرفتن مسوولیت آن ابا ورزند.
هم چنان در اخیر این اعلامیه به شهروندان از سوی ارگان امنیت ملی اطمینان داده شده که هسته های شهری گروه های تروریستی را شناسائی و بازداشت ویا مورد هدف قرار خواهند داد و هیچ مانعی نمی تواند سد راه واراده ی این ریاست دربرخورد با گروه های تروریستی باشد.
عبید رادپور

Share this page to Telegram

Comments