یک تونل زیرزمینی طالبان توسط نیروهای ارتش در بلخ کشف و تخریب شد

comments 0

13 Views

هندوکش- بلخ: مسوولان ارتش در شمال کشور می‌گویند که یک تونل زیرزمینی طالبان در ولسوالی چمتال ولایت بلخ از سوی نیروهای امنیتی کشف و تخریب شده است.
محمد حنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین امروز (پنج‌شنبه، اول عقرب) در صحبت با رسانه ها می‌گوید که طول این تونل حدود ۷۰ متر است و نیروهای ارتش عصر دیروز در همکاری با مردم محل این تونل را شناسایی و تخریب کرده‌اند.
آقای رضایی می‌افزاید که این تونل از سوی جنگجویان طالبان در روستای «ارزگانی» از مربوطات ولسوالی چمتال ولایت بلخ حفر شده و هدف آنان وارد شدن به یک پایگاه ارتش بوده است.
سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین توضیح می‌دهد که سر تونل به یک خانۀ رهایشی می‌رسد و انتهای آن به استقامت یک پایگاه‌ ارتش در روستای ارزگانی ادامه یافته است. آقای رضایی علاوه می‌کند که هیچ کسی در این پیوند بازداشت نشده است. به گفتۀ او، این تونل از سوی نیروهای ارتش به گونۀ کامل تخریب شده است.
این در حالی است که طالبان در مواردی از طریق تونل‌ها خود را به موقعیت‌های مهم جنگی می‌رسانند. این گروه در سال ۱۳۹۸ خورشیدی با حفر یک تونل ۸۰۰ متره در ولایت قندهار بالای یک پایگاه‌ ارتش در ولسوالی میوند این ولایت حمله کردند همچنان جنگ‌جویان این گروه باری با استفاده از تونل وارد یک زندان شدند و صدها زندانی را فرار دادند.
عافطه مصمم

Share this page to Telegram

Comments