یک باب سرد خانه در ولایت هرات برای محصولات دهاقین به بهره برداری سپرده شد

comments 0

7 Views

هندوکش –هرات : مسولین در وزارت زراعت میگویند که یک باب سرد خانه ی که توانایی حفظ ۵۰۰ تن محصول را دارد تازه به بهره برداری سپرده شد

این وزارت میگوید که  نصیراحمد درانی وزیر وزارت زراعت، در سفرش به ولایت هرات، یک سردخانه‌ی معیاری با ظرفیت نگهداری ۵۰۰ تن محصول زراعتی را در این ولایت مورد بهره‌برداری قرار داد.

وزارت زراعت  روز دوشنبه (۲۷عقرب) گفته است که  این سردخانه را وزارت زراعت با همکاری مؤسسه‌ی باغداری، تجارتی و بازاریابی زراعتی «CHAMP» و اداره‌ی انکشاف بین‌المللی ایالات متحده‌ی امریکا «USAID» برای یکی از سرمایه‌گذاران داخلی ساخته است.

نصیراحمد درانی وزیر زراعت در مراسم آغاز بهره‌برداری این سردخانه از همه تجار کشور خواست در پروسه‌های ملی سهم بگیرند و نه تنها برای خود بلکه برای همه‌ی مردم کشورکارهای اساسی کنند.

به گفته وزارت زراعت، این سردخانه به ارزش ۳۰۰ هزار دالر امریکایی ساخته شده که ۵۰ درصد هزینه ساخت ان توسط شرکت سرمایه‌گذار و۵۰ درصد دیگر ان از سوی وزارت پرداخته شده است.

این وزارت در ادامه خاطر نشان کرده که کارهای ابتدایی ساخت ۱۲ سردخانه ۵۰۰ تنی در شماری از ولایت‌های دیگر نیز توسط وزارت زراعت، آبیاری و مالداری نهایی شده و قرار است که اداره‌ی عملیاتی ریاست جمهوری روند عملی کردن ساخت آن‌ها را به زودی آغاز کند.

امیرحسین سلجوقی

Share this page to Telegram

Comments