گپ هفته// حمله بالای عالمان دین نشانۀ بی حرمتی به مقدسات یک ملت

comments 0

0 Views

با آن که حمله ئ دشمنان دین و انسانیت بالای اجتماع بزرگداشت از میلاد نبی “ص” واکنش های داخلی و خارجی را در قبال داشت اما باید گفت که مسئولیت این رویداد خونین مستقیماً به کسانی بر می گردد که در گذشته نیز علماء دین ، متنفذین و روحانیون کشور را آماج قرار داده و مساجد را به آتش کشیده اند.
هرچند در نخست ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان در صفحۀ تیوتر خویش مسئولیت این رویداد ننگین را پذیرفت اما احتمالاً به دلیل نا معلوم آن را از صفحه حذف و بر عکس این عمل را تقبیح نمودند که این دو رنگی گروه طالبان نشان دهنده عدم داشتن یک موقف واحد و هم آهنگی در تصمیم گیری ها می باشد.
حمله بالای علماء و سپس نپذیرفتن مسئولیت این رویداد میرساند که رهبران این گروه از منابع بیرونی دستور گرفته ، تغذیه می شوند و به همین دلیل حتا بالای عالمان دین رحم نمی کنند .
در گذشته بارها سخن از حمایت کشورهای همسایه و منطقه از گروه تروریستی طالبان به رسانه ها درز کرده است اما این بار حمله بالای عالمان دین نشان داد که گروه های تروریستی نه تنها این که به خواست های ملت مسلمان افغانستان حرمت نمی گذارند بلکه به وضاحت نشان دادند که پابند هیچ دین و آئینی نبوده و تنها عمده ترین هدف آنها ایجاد رعب و وحشت میان مردم و بر آورده ساختن خواستهای نامشروع باداران شان می باشد.
آنچه را گروه های تروریستی طی سالیان دراز در مراسم گوناگون دینی در کشور انجام داده اند همه و همه نمایانگر مزدوری و عدم رغبت این گروه های تروریست به صلح و آرامش می باشد بناءً تنها گزینه ای که می تواند شهروندان کشور را از شر این غده های سرطانی و تروریستان خون آشام نجات دهد حمایت از نیروهای دلیر امنیتی کشور و بر چیدن گلیم طالب ، داعش و سایر تروریستان می باشد.
گفتنی است که در حمله بر هوتل اورانوس دست کم 40 تن شهید و 90 تن دیگر زخم برداشتند که به همین مناسبت حکومت افغانستان یکروز ماتم ملی اعلام داشت .

Share this page to Telegram

Comments