گپ هفته// انستیتوت اقتصاد و صلح: طالبان کشنده ترین گروه تروریستی جهان در سال 2018

comments 0

0 Views

گروه طالبان که در سال های اخیر میزان خشونت های شان نسبت به هر زمان دیگر به مراتب افزایش یافته است توانسته اند با وحشت آفرینی ها و دهشت افگنی های گوناگون(انتحار،انفجارماین،انفجار موتر بم و غیره)عنوان خشونت بار ترین و کشنده ترین گروه تروریستی را در جهان از آن خود نمایند.

در تازه ترین سروی که از سوی یک موسسه معتبر جهانی به نشر رسیده است گروه طالبان توانسته اند با پشت سر گذاشتن ده ها گروه تروریستی در سطح جهان جایگاه کشنده ترین ، خونبارترین و خطر ناکترین گروه ها را به خود شان اختصاص دهند.

گروه طالبان توانسته است با اجرای حملات خونبار حتی از گروه تروریستی داعش نیز پیشی بگیرد که این خبر نشان دهنده شدت بیرحمی این گروه عدم مسئولیت پذیری در مقابل حفظ جان شهروندان خود را به صفت یک گروه بیرحم در جهان مطرح نمایند.

در لیست جهانی تروریزم سال 2019 که از سوی انستیتوت اقتصاد و صلح مستقر در سیدنی آسترلیا منتشر شد نشان می‌دهد که شمار قربانیانی که طالبان در سال 2018 مسئول آن بودند 71 درصد افزایش یافته است که این این رقم 38 درصد تمام قربانیان حوادث تروریستی را در سطح جهان تشکیل میداد.

در واقع این گزارش به شدت تکاندهنده است و گروه طالبان نام افغانستان را یکبار دیگر در نزد جوامع بین الملی بر زمین زدند.

در گزارش نشر شده از سوی انستیتوت اقتصاد و صلح آمده است که رقم مجموعی کشته شده‌های حملات داعش در سال گذشته میلادی کاهش 70 درصدی داشته و به 1328 تن می ‌رسید اما طالبان حملات تروریستی شان را شدت بخشیده اند.

هرچند سروی هایی از این دست نمی تواند مانع اجرای اعمال خشونت بار گروه تروریستی طالبان گردد اما این گزارش میتواند جوامع بین المللی را متقاعد سازد تا کمک ها و همکاری شان با دولت افغانستان افزایش دهند و از این طریق حکومت افغانستان با استفاده از هر ابزاری (جنگ یا صلح) در جهت قلع و قمع گروه تروریستی طالبان اقدام صورت نماید.

متأسفانه یکبار دیگر ما دیدیم که گروه طالبان نه تنها این که از بیرحمی شان کاسته نشده بلکه بر عکس بیرحم تر از قبل ظاهر گردیدند و تا جایی که اکنون در جهان عنوان کشنده ترین گروه را گرفته اند و در گزارش آمده است که 80 در صد کسانی که قربانی خشونت های طالبان شده اند افراد ملکی زنان و کودکان می باشند.

گفتنی است که رقم مجموعی تلفات کسانی که در سال گذشته ی میلادی از سوی تروریستان در سطح جهان از بین رفته اند به 15952 تن ثبت گردیده است ،البته نا گفته نباید گذاشت که این رقم رسماً ثبت شده است در حالی که تلفات ناشی از حملات تروریستی در سطح چهان به مراتب بیشتر از این هاست.

Share this page to Telegram

Comments