گپ هفته//حکومت در مقابله با ادامۀ کشتار شهروندان ملکی از سوی تروریستان چه کند؟

comments 0

0 Views

گروه های تروریستی روز گذشته یکبار دیگر نشان دادند که در نهاد آنان چیزی به نام انسانیت وجود ندارد و اصلاً از انسانیت و اسلامیت بویی نبرده اند.

هرگاه به تاریخچه جنگ های افغانستان و به ویژه اجرای حملات انتحاری و انفجاری گروه های تروریستی نظر اندازی شود به وضاحت دیده میتوانیم که بزرگترین صدمه را در این راستا شهروندان عام و غیر نظامی کشور متقبل شده اند.

همواره ما شاهد بوده ایم که شهروندان افغانستان بزرگترین قربانی حملات انتحاری و انفجاری تروریستان بوده اند و همه روزه در این حملات زنان ، کودکان و افراد مسن و غیر ملکی شکار حملات وحشیانه تروریستان شده اند و در اکثر موارد برای خارجی ها و نظامیان تلفات وارد نگردیده است.

به سلسله جنایت ها و کشتار مردم بیگناه کشور پس از یک دوره آرامش نسبی در شهر کابل یکبار دیگر تروریستان بزدل کابل نشینان را به گلیم غم نشاندند.

گروه های تروریستی روز گذشته یکبار دیگر نشان دادند که در نهاد آنان چیزی به نام انسانیت وجود ندارد و اصلاً از انسانیت و اسلامیت بویی نبرده اند.

حوالی ساعت 7:25 دقیقه‌ی صبح دیروز (چهارشنبه، 22عقرب) تروریستان مزدور یک حمله موتر بم را در مربوطات حوزه‌ی پانزدهم شهر کابل انجام دادند.

یک موتر بم‌گذاری ‌شده نوع تونس در ساحه‌ی جاده 40 متره قسیم توسط یک مهاجم انتحاری منفجر گردید که در این رویداد خونبار 12 تن به شمول سه کودک معصوم شهید و بیش از بیست تن دیگر زخم برداشتند.

با آن که رییس‌ جمهور غنی ، کمیسیون مستقل حقوق بشر و رولاند کوبیا، نماینده‌ی ویژه اتحادیه اروپا برای افغانستان این حمله ی وحشیانه را به شدت محکوم کرده اند اما باید گفت که محکوم کردن ها دیگر تکراری گردیده است و می بائیست رهبران حکومت افغانستان به عنوان مسئولان درجه یک کشور کاری فرا تر از تقبیح انجام دهند.

حالا که کارد به استخوان رسیده و از گروه های تروریستی که عامل اجرای چنین جنایات اند نمی توانیم کوچکترین توقعی داشته باشیم چون این خون آشام های وحشی پابند هیچ نوع اصول و قواعد دینی ،انسانی و اخلاقی نمی باشند بناءً از حکومت افغانستان به عنوان مسئول حفاظت از جان و مال مردم میخواهیم تا راهکارهای مناسب را غرض مبارزه با این پدیدۀ شوم انتحاری و در کل تروریزم روی دست گرفته و فکری به حال مردم بیچاره کشور که قربانی خشونت های جانیان کور دل میشوند ، نماید.

Share this page to Telegram

Comments