گفتگوهای صلح میان طالبان و امریکا برای مدت کوتاهی متوقف شد

comments 0

648 Views

توقف گفتگو های صلح میان طالبان و امریکا بعد از حمله تروریستی بالای نیروهای امریکایی

هندوکش-قطر:زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان می گوید، گفتگوهای صلح میان نمایندگان امریکا و طالبان برای مدت کوتاهی متوقف شده است.

خلیلزاد بامداد  روز جمعه(۲۲قوس) در توییتر اش نگاشته است: “ما توقف کوتاهی می‌کنیم تا آن‌ها (نمایندگان طالبان) با رهبران‌شان در مورد این موضوع اساسی مشورت کنند.”

او افزوده است که طالبان باید نشان دهند که مایل هستند و می‌توانند به خواست مردم برای صلح پاسخ دهند.

خلیلزاد تاکید کرده، او در گفتگوهایش با نمایندگان طالبان از حمله این گروه بر فرودگاه و پایگاه نظامی بگرام انتقاد کرده است.

از سویی هم، سهیل شاهین، سخنگوی دفترسیاسی طالبان در قطر نیز شب گذشته در توییتر اش، از توقف کوتاه گفتگوهای صلح خبرداده و گفته است: “تیم مذاکره کننده طالبان امروز با نمایند‌گان امریکایی به رهبری زلمی خلیل‌زاد گفتگوهای شان را در یک فضای صمیمی ادامه دادند و دو طرف بعد از یک وقفه چند روزه و انجام صلاح و مشوره، دوباره گفتگو خواهند کرد.”

این اظهارات در حالی مطرح می شود که گروه طالبان روز چهارشنبه بر یک مرکز صحی موسوم به کوریا در نزدیکی پایگاه نظامی بگرام در ولایت پروان حمله کردند. در این حمله، نخست یک موتر بمب منفجر شده و پس از آن، شماری از مهاجمین مسلح وارد ساختمان این مرکز صحی گردیده و به تیراندازی پرداختند. به گفته نصرت رحیمی، سخن‌گوی وزارت داخله، در این حمله تعداد زیادی از غیر نظامیان کشته و زخمی شدند

عزت تبیان

Share this page to Telegram

Comments