گزارش مستند: در رودات ننگرهار افراد ملکی را چرا کشته اید؟

comments 0

12 Views

هندوکش ـ ننگرهار: شب گذشته در عملیات منسوبین قطعه سفر دو شش تن از دهشت افگنان داعش بشمول دو فرد انتحار کننده کشته و شش تن دیگر نیز زنده دستگیر شده اند.
منبع قابل اعتماد به آژانس خبری هندوکش گفت، در این عملیات مسول ساختن ماین گروه داعش، شریف مسؤل مالی، امان مشهور به شیر زمان مسؤل اکمالات، قاری بلال مسؤل نگهداری افراد انتحاری و دو فرد انتحاری که آماده انتحار بودند بنام های میرزا و تکبیر الله در همان مکان که پنهان بودند کشته شده اند.
منبع میگوید، در این منزل سه طفل، دو موی سفید و دو خانم افراد ملکی موجود بودند و داعشیان آنان را گروگان گرفته بودند، نیروهای امنیتی توسط لود اسپیکر بر آنان صدا زدند بیرون آیند، ولی افراد گروه داعش مانع آنان شده اند و با فیر مرمی این افراد ملکی را به شهادت رسانیده اند. در حین حال یک کودک و یک خانم در حمله جوابی نیروهای قطعه صفر یک زخمی شده اند در شفاخانه امنیت ملی هم اکنون تحت تداوی قرار دارد.
منبع می افزاید: در جریان تلاش این حادثه یک گروپ دیگر افراد داعشی که میخواهستند افراد گیر مانده در بند امنیت ملی را آزاد سازند از سوی امنیت ملی در اخیر همان روز دستگیر شده اند.
به گفته منبع: گرفته شده گان بنام عبدالعزیز پسر بابوخان، عبدالکریم پسر بسم الله، ابراهیم سپر لعل محمد، پرویز پسر شیرزاد و تاج محمد پسر گل باز هم شامل اند.
کار سناشان میگویند، هراس افگنان از منازل مسکونی بحیث سنگر استفاده میکنند و باعث تلفات بیشتر ملکی میشود.
کارشناشان می افزایند، خانواده هایکه به هراس افگنان مجاهد گفته جای میدهند به چنین یک حادثه مواجه میشوند. در ننگرهار هم مردم ملکی آگاهانه و یا غیر آگاهانه به تروریستان جای داده اند. این تروریستان از آنان بحیث سپر استفاده نموده و آنان را به شهادت رسانیده اند.
قابل یاد آوری است ماین کار گذاری شده این گروپ (داعش) در جریان همین هفته در منطقه ماموند ولسوالی اچین، جان یازده فرد یک خانواده را گرفته است. در نهایت این افراد در ولسوالی رودات ننگرهار در یک منزل مسکونی جاء بجا شده بود و جزای اعمال شان رسیده اند.
سپوږمۍ پوپلزۍ

Share this page to Telegram

Comments