کول حشمت خان در لیست پارک های ملی کشور افزوده شد

comments 0

0 Views

هندوکش – کابل: اسدالله ضمیر وزیر زراعت افغانستان دیروز در یک نشست مشترک با اداره ملی حفاظت از محیط زیست اعلام داشت که این وزارت به همکاری اداره ملی حفاظت از محیط زیست به منظور ازدیاد ساحات سبز در کشور از یک سال گذشته بدینسو برنامه کمربند سبز را آغاز کرده است و به شمول کابل در شش ولایت دیگر کشور برای محافظت و انکشاف ساحات سبز کار جریان دارد.
وزیر زراعت افغانستان به امضای تفاهمنامه میان وزارت زراعت و اداره ملی حفاظت از محیط زیست اشاره نموده عنوان کرد: «کول حشمت‌خان کابل نیز به حیث چهارمین پارک ملی حفاظت‌شده بر اساس امضاء تفاهمنامۀ میان وزارت زراعت و اداره ملی حفاظت از محیط زیست معرفی شده است».
آقای ضمیر افزود: قسمت های زیادی از این منطقه درسالهای پیش غصب شده بود که در نتیجۀ تلاش‌های این وزارت از چنگال غاصبین نجات یافت و در لیست پارک‌های ملی حفاظت‌ شده شامل گردید.
وزیر زراعت گفت :« ماستر پلان پارک ملی کول حشمت خان را در جریان ده سال ترتیب کرده ایم که بهبود معشیت مردم، توسعه ساحه ، تنظیم پایدار آب آن ساحه، و دیگر موارد تخنیکی مشمول آن می باشد.
قابل یاد آوری است که قبل از این بند امیر و دره شاه فولادی در بامیان و واخان بدخشان به حیث سه پارک ملی حفاظت‌شده افغانستان بودند که کول حشمت خان در کابل نیز به آن افزوده شد.
عبید رادپور

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *