کوریای شمالی خود را خلع سلاح هسته یی میسازد

comments 0

0 Views

هندوکش – کوریای شمالی : کوریای شمالی گفته است که طبق جدول زمانبندی خود را خلع سلاح هستی میسازد
رسانه رسمی کوریای شمالی گزارش داد پیونگ‌یانگ به برنامه خودش برای خلع سلاح هسته‌ای پایبند است و این در حالی است که مقام‌های این کشور با آمریکایی‌ها راه را برای مذاکرات احتمالی با دونالد ترامپ هموار می‌کنند.
خبرگزاری دولتی کی‌سی‌ان‌ای و روزنامه حزب حاکم کره‌شمالی در سرمقاله‌ای نوشتند: پیونگ‌یانگ در حال پیشرفت در مسیر خودش طبق جدول زمانی خود است و مهم نیست که دیگران چه می‌گویند و باد از کدام طرف می‌وزد.
اینکه کره‌شمالی قرار است چطور وعده کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی برای خلع سلاح هسته‌ای کامل را اجرایی کند هنوز در هاله‌ای از ابهام است. او این وعده را که در جریان نشست تاریخی بین دو کره در ۲۷ اپریل مطرح شد، تایید کرده است. در حالی که کره‌شمالی هفته گذشته امحای سایت آزمایش هسته‌ای خود را جشن گرفت، منتقدان تاکید دارند که این مساله با امحای تسلیحاتی که کره‌شمالی سال‌ها برای ساخت آنها زمان گذاشته است متفاوت خواهد بود.
خبرگزاری یونهاپ کره‌جنوبی به نقل منابع دیپلماتیک همچنین گزارش داد، مقام‌های کره‌شمالی دوشنبه در راه سنگاپور وارد چین شدند. نشست احتمالی ترامپ – کیم پیشتر قرار بود در سنگاپور برگزار شود اما اخیرا رئیس‌جمهوری آمریکا آن را لغو کرد.
عزت تبیان

Share this page to Telegram

Comments