کودک انتحاری قبل از انتحار خود را به پولیس تسلیم کرد

comments 0

0 Views

هندوکش – کندز: قوماندانی امنیه ولایت کندز با نشر خبرنامه ای اعلام داشته است که یک پسر یازده سالۀ انتحاری را در بندر کابل بازداشت نموده است.
حمیدی فرمانده پولیس کندز به رسانه اظهار داشت: « این طفل که عصمت الله نام دارد و باشنده اصلی قریه حزب الدین خیل ولسوالی سیدآباد ولایت میدان وردک می باشد چندی قبل همراه با دو برادر اش غرض فراگیری درس های دینی وارد مدرسه ای در ولسوالی امام صاحب ولایت کندز گردید، موصوف هنگام فراگیری دروس دینی از سوی آموزگارش به آموزش حملات تروریستی و انتحاری سوق داده شده است».
در خبرنامه تذکر داده شده است که عصمت الله در اعترافات مقدماتی اش اظهار داشته که وی از سوی آموزگارانم به حملات انتحاری تشویق گردیدم و در اوایل برایم گفتند که تمام نیروهای امنیتی کافر استند و در مقابل آنان جهاد روا است و هر آنکس که در مقابل آنان جهاد و یا انتحار کند مستقیماً به جنت میرود، با شنیدن این کلمات من و سایر همقطارانم را به حملات تروریستی و انتحاری وا داشتند.
قابل یادآوریست که طالبان از مدتی بدیسنو اطفال زیر سن را در حملات تروریستی و انتحاری استخدام می کنند و تا حال چندین بار این گروه متهم به آزار و اذیت جنسی مهاجمین انتحاری قبل از انتحار نیز شده اند.
شاه رسول غزنوی

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *