کشف و ضبط 2500 کیلو گرام مواد انفجاری در کابل

comments 0

0 Views

هندوکش – کابل: ریاست عمومی امنیت ملی با پخش خبرنامه ای از کشف 2500 کیلو گرام مواد انفجاری در کابل خبر داده است.
اداره امنیت ملی امروز چهارشنبه ( 4 اسد ) با پخش یک خبرنامه ای اعلام داشت که : «منسوبین این اداره یک عراده موتر نوع هینو مملو از مواد انفجاریه را از مربوطات ولسوالی چهارآسیاب ولایت کابل کشف، ضبط و خنثی نموده است».
در خبرنامه تذکر داده شده: «گروه تروریستی طالبان قصد داشتند از یک عراده واسطه نوع هینو دارای نمبر پلیت (27445 کابل) که در آن مقدار (2500) کیلوگرام مواد انفجاریه نوع امونیم نایتریت به گونۀ ماهرانه در 50 بوری جابجا گردیده بود، حملۀ مهیب انفجاری را در شهر کابل سازماندهی نمایند».

خبرنامه می افزاید: «طرح این حمله توسط اسامی نصرالله مشهور به حذیفه مسؤل حملات انفجاری و انتحاری گروه تروریستی طالبان در ولایت لوگر ریخته شده بود، فرد متذکره پلان داشت، موتر مملو از مواد انفجاری را از مسیر ولسوالی چهار آسیاب وارد شهر کابل نماید».
در خبرنامه نگاشته شده است: «گروه تروریستی طالبان اهداف مشخص را از قبل تعین کرده بودند تا با انتقال واسطه متذکره حمله تروریستی را در شهر کابل اجرا نمایند».
در اخیر خبرنامه آمده است: «مؤظفین امنیت ملی با خنثی نمودن این پلان شوم دشمن از یک فاجعه انسانی در شهر کابل جلوگیری نمودند».
عبید رادپور

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply