کشته و زخمی شدن 15 تن از ملیشه های پاکستانی در ولسوالی اندر

comments 0

0 Views

هندوکش – غزنی: طالبان حملات تهاجمی را در ولسوالی اندر ولایت غزنی راه اندازی نمودند که به پاسخ باالمقابل نیروهای امنیتی کشور مواجعه و در نتیجه ده ها طالب کشته شدند و پس از بازرسی های نیروهای امنیتی از اجساد باقی مانده در میدان نبرد، ثابت شده است که از میان ده ها اجساد، 15 تن آنان کماندوهای پاکستانی استند.
گفته شده است، پس از ختم درگیری نیروهای امنیتی کشور 5 تن از کماندوهای پاکستانی که به ساحه آشنایی نداشته و در حال فرار دستگیر گردیده اند.
کریم متین والی غزنی به رسانه ها گفته است، که رهبری این جنگ را نظامیان پاکستان بدوش داشتند.
اکنون اجساد ده ها طالب به شمول 15 کماندوی پاکستانی در محل باقی مانده است.
متین می افزاید: این بار نخست نیست که عساکر پاکستانی در هماهنگی با طالبان در حملات تهاجمی اشتراک میکنند و این بار نیروهای ویژه ارتش، عملیاتی هدفمند را بمنظور سرکوب مخالفین راه اندازی نمودند که در نتیجه ده ها جنگجوی طالب کشته و زخمی شدند.
قبل از این نیروهای امنیتی کشور یک نظامی پنجابی را از میدان نبرد در ولایت پکتیا دستگیر و اعترافات وی را با رسانه نیز شریک ساختند.
گفتنی است، نظامیان پاکستان در تبانی با آی اس ای یک عملیاتی را بنام “قطعه سرخ” ساختند و توسط افسران بازنشسته ارتش پاکستان رهبری میشوند و اولین فرمانده این قطعه بنام سمیع الله کشمیری چندی قبل از سوی نیروهای امنیتی افغان در ولایت فراه کشته شد.
بعد از اینکه پاکستان در سطح جهان به انزوا سیاسی روبرو گردید، نظامیان آن کشور در سدد فریب کشورهای جهان شدند و میخواستند که تمام وحشت آفرینی های شان را بالای دولت افغانستان باندازند و درین کار شان تاکنون ناکامی مطلق را چشیده اند.
باشنده گان ولسوالی اندر میگویند، چندی قبل طالبان با چهره های پوشانیده در محل گشت و گذار میکردند و با زبان اردو تکلم مینمودند. آنان میگویند که در میان گشته شده گان یک قوماندان مشهور شبکه القاعده نیز شامل میباشد.
قابل یادآوریست، یک عراده موتر مملو از سلاح های سبک و سنگین گروه طالبان از سوی نیروهای امنیتی کشف و ضبط گردید و یکی از عوامل شکست سنگین گروه این هم بوده میتواند .
عبید رادپور – غزنی

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *