کشته و زخمی شدن 148 جنگجوی مخالف دولت

comments 0

0 Views

هندوکش – کابل: وزارت دفاع ملی دیروزجمعه ( 20 اسد ) با پخش خبر نامه ای گفته است، طی 24 ساعت گذشته به شمول 3 فرمانده طالب، 103 دهشت افگن کشته و 45 تن زخمی شده اند.
در خبر نامه این وزارت آمده است: « عملیات هایی که درولایات ننگرهار، کنر، لغمان، کاپیسا، پکتیا، پکتیکا، غزنی زابل، کندهار، بادغیس، فراه ، بغلان ، فاریاب، کندز، سرپل ، بدخشان و هلمند راه اندازی گردیده بود از اثر آن در ولایت پکتیا 46 تن دهشت افگن کشته و 16 تن دیگر زخمی گردیده که در جمع کشته شده گان 20 تن اتباع خارجی نیز شامل می باشد».
خبر نامه افزوده است:« در مربوطات ولایت کندز به شمول 3 تن از فرماندهان محلی شان بنام های قاری شرافت، قاری باز محمد و قاری روحانی ، 13 تن تروریست طالب کشته ، 8 تن زخمی و یک تن ماین ساز دستگیر گردیده، همچنین در ولایت هلمند 17 تن دهشت افگن کشته و 4 تن زخمی و نیز در ولایت بدخشان، 6 تن دهشت افگن هلاک و 8 تن دیگر زخمی گردیده اند».
وزارت دفاع علاوه می کند:« در مرکز ولایت سرپل 4 تن دهشت افگن کشته و 5 تن زخمی ، در ولایت زابل 5 تن دهشت افگن کشته و 2 تن زخمی ، در ولایت لغمان 8 تن دهشت افگن کشته ، در ولایت کنر 3 تن داعشی از بین برده شده و در ولسوالی قره باغ ولایت غزنی یک تن دهشت افگن کشته و 2 تن دیگر زخمی گردیده اند».
به گفته مسئولان امنیتی کشور ، نیروهای امنیتی و دفاعی در این اواخر ضربات کوبنده را به تروریستان وارد نموده اند و مخالفین هم از شدت مجبوری دست به کشتار افراد ملکی میزنند.

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *