کشته و زخمی شدن 145 مخالف مسلح در سراسر کشور

comments 0

0 Views

هندوکش _ کابل: در نتیجه عملیات های نیروهای امنیتی کشور طی 24 ساعت گذشته 90 تن دهشت افگن به شمول یک تن ولسوال و 2 تن از قوماندانان محلی طالبان کشته ، 55 تن زخمی و2 تن اسیر گردیده اند.
ویب سایت وزارت دفاع ملی می نویسد:
« درعملیات هایی که این نیروها درولایات ننگرهار، کاپیسا، پکتیا، پکتیکا، غزنی میدان وردک، زابل کندهار، ارزگان، فراه، بادغیس، بغلان ، تخار، بلخ، فاریاب و هلمند راه اندازی گردیده در نتیجه آن در ولسوالی های شملزی ، خاک افغان و مرکز ولایت زابل 42 تن تروریست طالب به شمول 3 تن از قوماندانان محلی شان کشته، 8 تن زخمی و 2 تن دستگیر ، در ولسوالی های قره باغ و زنه خان ولایت غزنی 12 تن دهشت افگن کشته ، 15 تن زخمی ، یک عراده موتر و مقدار سلاح و مهمات دشمن از بین برده شده ، در ولسوالی های گرشک و ناوه ولایت هلمند 16 تن دهشت افگن هلاک ، 5 تن زخمی و مقدار سلاح و مهمات دشمن از بین برده شده و در ولسوالی دوشی ولایت بغلان 8 تن دهشت افگن کشته 13 تن زخمی و مقدار سلاح و مهمات دشمن بدست نیرو های شامل این عملیات افتاده است».
این وزارت می افزاید:
« همچنان در این عملیات در ولسوالی بالابلوک ولایت فراه 7 تن دهشت افگن کشته و 14 تن زخمی ، در ولسوالی سید آباد ولایت میدان وردک 2 تن از اعضای شبکه حقانی کشته و یک عراده موتر سایکل دشمن از بین برده شده و در ولسوالی درقد ولایت تخار 3 تن دهشت افگن هلاک گردیده اند».
وزارت دفاع می گوید طی 24 ساعت گذشته 16عملیات تصفیوی پلان شده، 18عملیات خاص و یک عملیات شبانه در13 ولایت کشور راه اندازی گردیده ، نیروهای هوائی 99 پرواز هوائی به حمایت نیرو های اردوی ملی اجرا نموده و 24 ضربه به لانه های دشمن وارد گردیده است .
گفتنی است که بر اساس ارقام ارایه شده از سوی نهاد های امنیتی در این اواخر میزان تلفات مخالفین مسلح به شکل بی سابقه افزایش یافته است.
سپوژمی پوپلزی

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *