کشته و زخمی شدن دستکم 10 هزار شهروند افغانستان در سوریه

comments 0

0 Views

هندوکش – ایران: زهیر مجاهد مسئول لشکر فاطمیون سپاه پاسداران ایران برای جنگ سوریه از کشته و خمی شدن دستکم 10 هزار شهروند افغانستان در جنگ سوریه خبر می دهد.
موصوف از عملکرد حکومت ایران انتقاد نموده می گوید، دست‌کم دو هزار شهروند افغانستان در راه اسلام شهید و هشت هزار افغان دیگر زخمی شدند اما دولت ایران توجهی به آنان نکرده است.
آقای مجاهد می گوید، شهروندان افغانستان که برای اسلام می‌جنگند، با تبعیض جدی روبرو می باشند و این تبعیض تا حدی است که شهدای جنگ سوریه را به عنوان شهید افغانی و ایرانی از هم جدا می‌ سازند.
به گفتۀ وی، نظامیان افغانی که مقیم در ایران اند و برای جنگ به سوریه اعزام می‌شوند حتا خود افغانستانی‌ها نیز از این عملکرد آنها نفرت دارند که چرا آلۀ دست دولت های ایران و سوریه قرار گرفته اند.
از سوی دیگر شاه حسین مرتضوی، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان،در گفتگو با بی بی سی از به کار گرفتن شهروندان افغانستان در جنگ‌های نیابتی به شدن انتقاد کرده و این عمل ایران را مخالف موازین دیپلوماتیک و حقوق بشرعنوان کرده است.
گفتنی است که،لشکر فاطمیون از جمله نیروهای تحت نظر سپاه پاسداران ایران است که از مهاجران افغانستانی ساکن ایران تشکیل شده و در جنگ سوریه به نفع رژیم بشار الاسد می جنگند.
وحید امان

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *