کشته و زخمی شدن بیش از 48 جنگجوی طالب در نقاط مختلف کشور

comments 0

51 Views

هندوکش: وزارت دفاع ملی از کشته و زخمی شدن 48 جنگجوی مخالف مسلح دولت در نقاط مختلف کشور خبر میدهد.
در خبر نامه وزارت دفاع ملی آمده است: نیروهای ملی دفاعی و امنیتی کشور طی 24 ساعت گذشته 18عملیات مشترک تهاجمی و تصفیوی را در 8 ولایت راه اندازی کرده اند؛ در نتیجه این عملیات 31 تن دهشت افگن کشته،17 تن زخمی و 14 تن به شمول 10 فرد مشکوک دستگیر گردیده اند.
خبر نامه می افزاید که در نتیجه عملیات تصفیوی نیرو های کماندو به حمایت قوای هوایی در ولسوالی خاص ارزگان و ترینکوت مرکز ولایت 20 تن دهشت افگن کشته، 4 تن زخمی، 6 حلقه ماین، 110 کیلو گرام مواد انفجاریه، یک فیر راکت، 90 حلقه ماین دست ساز، 8بلنداژ، 6 باب تونل زیر زمینی کشف و از بین برده شده و تعدادی اسناد تبلیغاتی بدست آمده است.
همین طور در نتیجه انداخت متقابل در ولسوالی اوبه ولایت هرات 4 تن دهشت افگن کشته و 12 تن زخمی گردیده اند.
در ولسوالی ترنگ و جلدک ولایت زابل نیز 4 تن دهشت افگن کشته و یک باب صوف از بین برده شده و در نتیجه انداخت متقابل در ولسوالی مقر ولایت غزنی 2 تن دهشت افگن کشته و یک تن زخمی گردیده است.
در قریه آهنگران مرکز ولایت غور نیز یک تن دهشت افگن کشته، 4 تن دستگیر، یک عراده موتر، 3 عراده موتر سایکل از بین برده شده و 125کیلو گرام تریاک بدست آمده و در نتیجه عملیات تصفیوی نیرو های کماندو در ولسوالی بگرام ولایت پروان 8 فرد مشکوک دستگیر و مقدار سلاح و مهمات بدست آمده است.
وزارت دفاع می افزاید که در نتیجه عملیات تصفیوی نیرو های کماندو در ولسوالی خاشرود ولایت فراه 2 فرد مشکوک دستگیر گردیده و در نتیجه عملیات تصفیوی نیرو های کماندو در ولسوالی نهر سراج ولایت هلمند 2 باب دیپوی ماین، یک باب مخفیگاه، یک باب موضع از بین برده شده و 200 حلقه ماین کشف و خنثی گردیده است.
عبید رادپور

Share this page to Telegram

Comments