کشته شدن فرمانده قطعۀ سرخ طالبان تائید شد

comments 0

0 Views

هندوکش – هلمند: پس از معاینات طبی جسد مسئول قطعه سرخ طالبان در میان طالبان کشته شده در هلمند تثبیت شده است.
غُمی جانان که یکی از عاملین اصلی وحشت و دهشت های اخیر در هلمند دست داشت چند روز قبل و در یک جنگ رویا روی با نیروهای امنیتی افغان با 5 فرمانده دیگر طالبان کشته شد.
منابع امنیتی در هلمند می گویند، جسد این پنج فرمانده طالبان به شفاخانه میرویس کندهار انتقال داده شده بود که پس از بررسی های طب عدلی یکتن از آنان غُمی جانان مسئول قطعات سرخ این گروه ثابت شد.
منابع نزدیک به غُمی جانان در کندهار می گویند که جسد مذکور هفته گذشته به کمیته صلیب سرخ سپرده شده است.
غُمی جانان یکی از فرماندهان مهم طالبان در هلمند بود که فرماندهی قطعه سرخ طالبان را به عهده داشت، این قطعه آموزش های ویژه نظامی را زیر نظر مربیان شبکه آی اس آی سپری نموده و سپس به افغانستان فرستاده شده اند.
گفتنی است که اولین فرمانده این گروه که شخصی بنام سمیع الله باشندۀ کشمیر پاکستان بود که پیش از این در فراه کشته شد.
قطعه سرخ طالبان از مظفرآباد ، اکوره ختک ، و دیگر مدارس پاکستان جذب گردیده و تمرینات نظامی و نشان زنی و حملات شبانه را از سوی آی اس آی فر گرفته اند.
به گفته مسئولان امنیتی در هلمند با کشته شدن غُمی جانان که بخش مهمی از ماشین جنگی طالبان در هلمند شمرده می شد ؛ طالبان از چندین ساحه در هلمند عقب نشینی کرده اند.
گفتنه می شود که جسد نامبرده از طریق صلیب سرخ به خانوادۀ وی سپرده شده است ، اما مؤسسات خیریه ای که مسئولیت سپردن کشته ها و زخمیان را دارند در این زمینه اظهار نظر نکرده اند.
ننگیالی کوهنورد

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply