کشته شدن بیش از ۱۶۰ تن طالب مسلح در سراسر کشور طی ۲۴ ساعت گذشته

comments 0

0 Views

هندوکش –کابل : وزارت دفاع کشور می‌گوید که در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۹ هراس‌افکن در عملیات‌های مختلف تهاجمی و پاکسازی در ۱۳ ولایت کشته و ۳۹ تن دیگر زخمی شده‌اند.

در یک خبرنامه   وزارت دفاع در این مورد آمده است: “نیروهای دفاعی و امنیتی کشور طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۰ عملیات مشترک تهاجمی و تصفیوی برنامه‌ریزی شده، ۸۴ مورد وظایف خاص کوماندویی و ۳۲ ضربه هوایی را به منظور از بین بردن لانه‌های دشمن و رفع تهدیدات ایجاد شده در ۱۳ ولایت کشور راه‌اندازی کرده‌اند؛ در نتیجه این عملیات‌ها ۱۶۹ هراس‌افکن کشته و ۳۹ تن دیگر زخمی گردیده‌اند”.

این وزارت به عنوان مثال گفته که در نتیجه ضربات هوایی در ولسوالی ورممی ولایت پکتیکا، ۸۴ هراس‌افکن کشته و ۲۰ تن زخمی شده و هم‌چنین ۲۳ موترسایکل، یک موتر و مقداری سلاح و مهمات آن‌ها از بین برده شده است.

از سوی دیگر، در ولایت غزنی، در نتیجه ضربات هوایی عملیات خاص مشترک و انداخت متقابل در ولسوالی‌های مقر، واغظ، قره‌باغ و مرکز ولایت، ۳۴ هراس‌افکن کشته شده است. هم‌چنین مقداری سلاح و مهمات، ۲۶ موترسایکل، یک موتر، یک کارخانه ماین‌سازی، ۱۶۶ حلقه ماین مختلف و ۱۴۷۰ کیلوگرام مواد انفجاری از بین برده شده است.

در فاریاب نیز در نتیجه حملات هوایی در ولسوالی گرزیوان، ۱۴ دهشت‌افگن کشته و ۱۲ تن دیگر زخمی گردیده‌اند.

عبیدرادپور

Share this page to Telegram

Comments