چین خواستار بهبود روابط میان کابل و اسلام‌آباد شد

comments 0

0 Views

هندوکش – کابل: کشورهای چین، افغانستان و پاکستان در پایان اجلاس سه‌جانبه در پیکینگ، از طالبان افغان خواستند تا با مذاکرات صلح یکجا بپیوندند.
وزرای خارجه سه کشور با نشر اعلامیه مشترک موافقت کرده اند که چین، افغانستان و پاکستان در کار مبارزه با تروریزم همکاری می‎کنند و در برابر تروریستان بدون استثنأ اقدام صورت می گیرد.
وزیر خارجۀ چین در این نشست از افغانستان و پاکستان خواست که روابط ‌خویش را بهبود بخشند.
در این نشست، وانگ یی وزیر خارجه چین گفته ‎است که ، افغانستان در یک مرحله حساس قرار دارد و راه طولانی رسیدن به مصالحه ئ سیاسی و رشد اقتصادی را در قبال دارد و پاکستان نیز در تحکیم ثبات، انکشاف اقتصادی و فراهم‌آوری شرایط لازم برای یک فضای مساعد خارجی با دشواری‎های مواجه شده ‎است.
صلاح‌الدین ربانی وزیر خارجه کشور، پس از دیدار با همتای پاکستانی‎اش گفته است که، هر دو طرف در امر مبارزه با تروریزم موافقت کرده اند.
خواجه آصف وزیر خارجه پاکستان، روی تأمین امنیت سرحدات، عودت مهاجرین افغان و همکاری در زمینۀ شریک ساختن اطلاعات استخباراتی در امر مبارزه با تروریزم تأکید کرده‌است.
همچنین کشور چین در پروژه (یک کمربند یک راه) ده‌ها میلیارد دالر را برای اعمار پروژه‌های زیربنایی در پاکستان مصرف می‌کند و برای تطبیق این پروژه لازم است که روابط بین کابل و اسلام‌آباد بهبود یابد.
محمد امان دوران

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *