چگونگی تجاوز رئیس نامنهاد معارف طالبان را بالای 21 دانش آموز در ولایت تخار دراین گزارش بخوانید

comments 0

4 Views

هندوکش _ تخار: مقامات محلی در ولایت تخار گزارش میدهند که مولوی عبدالکریم رئیس معارف نام نهاد گروه طالبان در ولایت تخار می باشد، وی حدود ده روز قبل، هنگام شب بالای یک مدرسه دینی بنام دارالعلوم «ابراهیم خلیل الله» در روستای نو آباد ولسوالی اشکمش تخار حمله نمودند، و 21 دانش آموز را که شب و روز در آن مدرسه بود وباش داشتند مورد تجاوز جنسی قرار داده است، طبق معلومات این منبع مولوی عبدالکریم در وقت تجاوز از مواد نشه آور و قرص های تقویه جنسی استفاده نموده است.
عبدالقیوم قانع ولسوال اشکمش ولایت تخار در این زمینه می گوید؛ نوآباد روستای است در اشکمش که تحت حاکمیت طالبان قرار دارد و انجام تحقیقات برای نیروهای امنیتی پولیس در این روستا دشوار است.
ولسوال اشکمش می افزاید که باشنده گان محل به دنبال این حادثه تصمیم گرفته اند که تاعلیه گروه طالبان دست به اعتراض بزنند، اما این گروه از مردم خواسته است که در این زمینه سکوت اختیار نمایند و به مردم تعهد سپردند که مولوی عبدالکریم متجاوز را اعدام خواهد کرد. اما به گفتۀ ولسوالی اشکمش و باشندگان محل مولوی عبدالکریم فعلا آزاد و در آرامش کامل در میان طالبان بود و باش دارد.
یکتن از باشنده گان قریه روستای نو آباد ولسوالی اشکمش که نخواست نامش افشا شود، موضوع تجاوز جنسی بالای 21 دانش آموز را در دارالعلوم ابراهیم خلیل الله تآئید می کند وی همچنان می افزاید؛ که مولوی عبدالکریم رئیس نام نهاد معارف طالبان در ولایت تخار در حالت «مستی و نشه » این کار را انجام داده است. به گفتۀ این باشنده محل فعلا مولوی عبدالکریم در میان طالبان و در روستای کولایی اشکمش آزادانه گشت و گذار دارد.
بر بنیاد معلومات این باشندۀ محل؛ در حدود 150 دانش آموز از قریه های دور و نزدیک در مدرسه دارلعلوم ابراهیم خلیل الله مصروف فراگیری دروس دینی بودند.
وی می گوید؛ دانش آموزانی که مورد تجاوز مولوی عبدالکریم قرار گرفته اند بین 13 الی 18 سال سن دارند که بطور شبانه روزی در این مدرسه زندگی می کردند. همچنان وی مدعی شده است که نصاب تدریسی در این مدرسه نیز از سوی طالبان تهیه گردیده است و موضوع اکثری این نصاب ها تبلیغات بر ضد دولت و پیروی از دساتیر ملاهای پاکستانی می باشند.
یکتن از بسته گان این قربانیان که نخواست نامش افشا شود می گوید؛ در میان قربانیان تجاوز جنسی شش نفر از بسته گان نزدیک به مولوی عبدالکریم نیز شامل می باشند. وی می افزاید؛ مولوی عبدالکریم همراه با چهار فرد مسلح اش پس از یک مهمانی شبانه به مدرسه دینی «دارالعلوم ابراهیم خلیل الله» هجوم برده و در حالتی که غرق در نشه بوده است، تجاوزجنسی بالای دانش آموزان را انجام داده است.
به گفته ی وی؛ مولوی عبدالکریم همیشه از مواد نشه آور همانند شراب، قرص های تقویت جنسی وغیره استفاده می کرده است .
همچنین مولوی عبدالکریم به عمل بچه بازی نیز آغشته می باشد.
بربنیاد معلومات این باشنده قریۀ نوآباد؛ پس از این حادثه تعدادی از خانواده های قربانیان از قریه به جاهای نامعلوم کوچ نموده اند. و تعداد که مانده است هم حیران ماندند که با این جنایت و بدنامی چگونه کنار بیایند و این ظلم را که در حق فرزندان شان شده اند چگونه تحمل نمایند. مردم قریۀ نوآباد مدت هفت سال میشود که زیر یوغ ظلم و ستم طالبان دست و پنجه نرم می کنند.
در پیوند به این موضوع، لطیفه سعیدی عضوشورای ولایتی تخار معلومات متفاوت را ارایه می کند، وی می گوید که؛ مولوی عبدالکریم در جریان این تجاوز نشۀ نبوده و این کار را عمدی و قصدی انجام داده است.
این عضو شورای ولایتی تخار به نقل از مردم و منابع محلی علاوه می کند؛ که پروندۀ مولوی عبدالکریم فعلا در روی میز والی تخار قرار دارد و منسوبین کشفی تخار به شدت در تلاش بازداشت وی میباشند اما نامبرده در میان طالبان آزادانه به مصروفیت های روزمره اش رسیدگی میکند.
ولسوالی اشکمش یکی از ولسوالی های نا امن ولایت تخار است، این ولسوالی با ولسوالی های خان آباد در کندز و برکه در بغلان هم سرحد می باشند، قریۀ نو آباد در اشکمش وچند قریۀ های همجوار آن سال ها است که تحت حاکمیت طالبان قرار دارند.
گفتنی است که فرماندهان و افراد گروه طالبان پیش از این نیز در ولایت های بدخشان،سرپل، میدان وردک،کندز،هلمند و فاریاب نیز بالای زنان و کودکان تجاوز جنسی نموده اند که قضیه داکتر میرویس مسئول مالی طالبان در میدان وردک بزتاب گسترده ای در رسانه های کشور داشت.
عاطفه مصمم

Share this page to Telegram

Comments