چگونه پوست چرب را درمان کنیم

comments 0

0 Views

بخش خدمات صحت سایت

صورت ( روی ـ جلد ) چرب  باعث بوجود آمدن خیلی از مشکلات پوستی است  . جوشهایی که در اکثر جوانها و میانسال ها وجود دارد به دلیل چربی پوست است. هرگز  پوست خشک جوش  نمی زند. اگر شما هم از آن گروه از اشخاصی هستید که پوست صورتتان چرب است و بیشتر وقتها  می درخشد ، با استفاده از شیوه  زیر می توانید تا حد زیادی این مشکل را برطرف کنید

هرشب و هر روز صبح صورتتان را پاک کنید

پاک کردن آرایش و آلودگی های محیطی از روی پوست علاوه براینکه به برطرف کردن چربی پوست کمک می کند باعث می شود که پوست شما سالم و با نشاط باقی بماند.

برای پاک کردن صورتتان از پاک کننده های ملایم استفاده کنید

پاک کننده هایی که حاوی مقدار کمی اسید سالسیلیک و اسید گلیکولیک هستند می توانند چرپی های اضافی صورت را از بین ببرند.

حتما از محصولات فاقد چربی استفاده کنید

حتما” از کریم های مرطوب کننده و ضد آفتابهای فاقد چربی استفاده کنید و اگر از کریم پودر استفاده می کنید حتما” دقت کنید که بدون چربی باشد زیرا کریم های چرب ، صورت شما را چرب تر می کنند.

استرس معمولا” مشکلات پوستی را تشدید می کند

اگر در طول روز استرس زیادی را تحمل می کنید ،بعد از برگشتن به خانه حتما” ۵ تا ۱۰ دقیقه دوش آب گرم بگیرید یا یک کتاب خوب بخوانید تا آرامش پیدا کنید . به این ترتیب بدنتان فرصت کافی برای استراحت و بازسازی خودش پیدا می کند.

آب زیاد بنوشید و غذاهای سالم بخورید

سبک زندگی سالم باعث سلامت پوست شما می شود. اگر در طول روز به اندازه کافی آب مصرف نکنید ، پوست شما برای اینکه بتواند کم آبی خود را جبران کند دو برابر کار می کند، در نتیجه چربی بیشتری تولید می کند . بنابراین هر روز حداقل ۸ گیلاس آب بنوشید و از خوردن غذاهای پرچرب خودداری کنید.

صحتمندی شما آرزوی ماست .

Share this page to Telegram

Comments