چگونه در ماه رمضان ورزش کنیم؟

comments 0

0 Views

بخش خدمات صحت سایت

اگر شما برنامه دارید که در این ماه ورزش را ترک کنید، به شما توصیه می‌کنیم که یک بار دیگر در این مورد بیاندیشید چون که ورزش کردن در جریان ماه رمضان هیچ مشکلی ندارد.

ورزش و روزه گرفتن

به آنانی که میل ندارد در ماه رمضان ورزش کنند یا فکر می‌کنند که ورزش کردن در این ماه به بدن‌شان مضر است، باید بگوییم که مختصصان معتقداند که ورزش در این ماه هیچ مشکلی ندارد.

متخصصان میگویند در واقع ورزش در ماه رمضان مغز، دستگاه عصبی و فایبر‌های عضلاتی بیولوجیکی بدن را جوان می‌کند.

آنها افزوده اند: “ورزش در ماه رمضان سبب می‌شود که بدن چربی‌های اضافی را از طریق دستگاه عصبی خودکار بسوزاند.”ورزش کردن در ماه رمضان به ورزشکاران کمک می‌کند که وزن‌شان کم نشود و باعث صحت‌مندی آنان شود.

زمان‌‌های مناسب برای ورزش کردن در ماه رمضان

یکی از زمان‌های مناسب برای وزرش کردن، پس از نماز تروایح است؛ زیرا بدن می‌تواند مقدار کافی آب و مواد غذایی را برای اجرای تمرین‌های ورزشی تا این زمان جذب کند.

به همین ترتیب، ورزشکار می‌تواند در جریان تمرین آب میوه یا آب بنوشد و می‌توان برخی از ورزش‌ها را پس از افطار یا پیش از سحری انجام داد.

یک ساعت ورزش پیش از افطار باعث می‌شود که با وققه‌های کوتاه ورزشکار بتواند چندین مرتبه تا سحری غذا بخورد و این حالت همچنین سبب می‌شود که بدن به زودی پرانرژی شود.”

کدام نوع ورزش‌ها باید در رمضان انجام شود؟

ورزش‌های سنگین که سبب می‌‎شود ضربان قلب به ۱۵۰ مرتبه در دقیقه برسد، باید در ماه رمضان از آنها اجتناب شود، به ویژه پیش از افطار. در این ماه متخصصان توصیه می‌کنند که باید ورزش‌های آهسته و با شدت متوسط انجام شود.

بر بنیاد پیشنهاد متخصصان، پیاده روی سریع، آهسته دویدن، بایسکل رانی، ورزش‌هایی که دارای حرکت‌های گوناگون است و ورزش‌ با دستگاه‌های سبک باید در ماه رمضان انجام شود.

مهمتر از همه، برای ورزشکاران ضروریست که در ماه رمضان رژیم غذایی متوازن داشته باشند و مقدار کافی مایعات بنوشند.

ورزشکاران باید پیش از سحری خوراکی‌هایی کاربوهایدریت دار و پس از افطار خوراکی‌های پروتین دار بخورند؛ زیرا سبب می‌شود که در جریان ورزش بدن انرژی داشته باشند و به زودی پس از افطار دوباره انرژی بگیرند.

صحتمندی شما آرزوی ماست .

Share this page to Telegram

Comments