چهار خواص شگفت‌ انگیز عسل

comments 0

0 Views

یک / استفاده از عسل به عنوان ماسک مو
هیچ گونه خاصیت زیبایی وجود ندارد که عسل فاقد آن باشد. علاوه بر این که می‌توانید از عسل با روش‌های مختلف برای پوست‌تان استفاده کنید، قادر خواهید بود با استفاده از عسل ماسک‌های بسیار مفیدی برای درخشان کردن و مقاومت موهای‌تان هم بهره‌مند شوید. مطمئن باشید، عسل باعث چسبندگی و گره خوردن موهای‌تان نخواهد شد. مقداری عسل را با روغن زیتون خالص ترکیب کنید و از ریشه تا نوک موها را به این ماسک آغشته کنید، با یک روی پاک و یا کلاه حمام موها را بپوشانید و بگذارید برای مدت زمانی روی سرتان باقی بماند و بعد حمام کنید و موهای‌تان را خوب بشویید و اطمینان داشته باشید که نتیجه ایده‌آل شما پیش روی شما خواهد بود.

 

دو / عسل موجب کاهش وزن میگردد

 

با اینکه همه ما خوب می‌دانیم که هیچ معجزه‌گر خوردنی برای کاهش وزن به جز رژیم‌های غذایی نه چندان راحت و انجام فعالیت‌های ورزشی مستمر برای کاهش وزن وجود ندارد، بد نیست یک شانس دیگر به بدن‌مان بدهیم و از عسل استفاده کنیم. شکی نیست که استفاده بیش از حد بوره و یا قندیات باعث اضافه وزن‌ خواهد شد پس می‌توانید عسل را جایگزین کنید و مصرف بوره  را قطع کنید. بعضی از متخصصین معتقدند نوشیدن ناشتای ترکیب عسل با آبلیمو موجب بالا بردن سوخت وساز بدن( متابولیسم ) می‌شود و انرژی بیشتری برای بدن در پی خواهد شد.
سه / استفاده از عسل برای درمان زخم‌ها

عسل همیشه در درمان زخم‌ها، از بین‌ رفتن جا و محل بریدگی‌ها و همچنین استرچ مارک‌های ناشی از کشیدگی بیش از اندازه پوست بسیار موثر بوده است. ترکیب‌های بسیار زیادی برای استفاده شما در ساختن ماسک‌های مختلف همراه عسل وجود دارد برای مثال زردچوبه، دارچین، جوز هندی، لیمو و حتی نمک خوراکی. توصیه می‌کنیم هر یک از این مواد را که در خانه دارید استفاده کنید. تمامی این مواد باعث کم رنگ شدن جای زخم‌ها خواهند شد. بعد از ترکیب مواد دلخواه‌تان مخلوط به‌دست آمده را روی محل مورد نظر بمالید و این کار را به دفعاتی که لازم است و نیاز دارید تکرار کنید.
چهار / استفاده از عسل برای  درمان آفتاب‌سوختگی

این یک موضوع کاملا قابل توضیح و تفسیر است. خاصیت ضد التهابی عسل باعث کاهش سرخی و ورم ناشی از آفتاب‌سوختگی خواهد شد. می‌توانید برای نتیجه بهتر کمی ژل آلوورا هم اضافه کنید. فراموش نکنید هر روز از کرم ضد‌آفتاب استفاده کنید!

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *