چرا در ماه مبارک با خرما افطار میکنیم ؟

comments 0

0 Views

بخش خدمات صحت سایت –

همان طوریکه میدانیم خرما یک میوه بهشتی و پربرکت میباشد که مصرف آن نه تنها یک رسم در طول این ماه مبارک میباشد  بلکه یک میوه زیبا و خوشمزه برای خوردن است.

افطار با  خرما قند مورد نیاز بدن را که در طول روز به مصرف رسیده  فراهم می کند و به بازگرداندن قند خون بعد از روزه کمک می کند و یکی از شایع ترین علل سردرد یا سرگیجه در ماه رمضان قند خون پایین میباشد به همین دلیل خوردن خرما در شروع افطار بسیار مفید بوده  و توصیه می شود.

فواید های خرما چیست؟

انرژی و شادابی را فراهم می کند: خرما سرشار از کالری و قند است (80 درصد از خرما از قند ساخته شده است)، و همچنین به راحتی هضم و جذب می شود، مصرف خرما یک منبع فوری انرژی را ارائه می دهد.

سرشار از مواد مغذی ضروری است: خرما شامل 6 ویتامین و 15 مواد معدنی و به ویژه غنی از کلسیم، فسفر، آهن، منیزیم و پتاسیم است.

سرشار از فیبر: باعث تسهیل عملکرد هضم می شود و به جلوگیری از یبوست( بواسیر ) کمک می کند.

قلب سالم: خرما حاوی فقط مقدار کمی چربی و فاقد کلسترول است و می تواند توسط همه اعضای خانواده به راحتی مصرف شود.

آیا می دانید؟

شما نیاز به مصرف حدود 2 تا 4 وعده میوه در روز دارید و 2 تا 3 دانه خرما به عنوان یک وعده میوه در نظر گرفته می شود که شامل 70 کالری است.

راه دیگری برای افزودن خرما به رژیم غذایی خود، ترکیب آن با دستورالعممل های پخت شیرینی است، به این ترتیب شما می توانید خرما را جایگزین قندها بکنید که به طور طبیعی شیرین و خوشمزه است.

صحتمندی شما آرزوی ماست

Share this page to Telegram

Comments