چای داغ کشندهٔ خاموش

comments 0

0 Views

بخش خدمات صحت سایت –

نوشیدن چای داغ خطرابتلا به سرطان مری را 5 برابر بیشتر می کند

مطالعات جدید ثابت کرده است که نوشیدن چای داغ خطرابتلا به سرطان مری را افزایش می دهد مخصوصا اگر فردسیگاری( سگرتی ) یا الکلی میباشد ،حتی افرادی که سیگاری و الکلی نیستند با مصرف این نوع چای درمعرض خطر هستند.

مطالعات انجام شده توسط دانشمندان چینی نشان میدهد نوشیدن چای داغ با درجه حرارت 65درجه خطر ابتلا به سرطان مری را 5 برابر می کند. دانشمندان چینی بر این باورند حرارت چای داغ به پوشش مری آسیب وارد می کند ،درست است که مطالعات مربوط نتایج نگران کننده ای دارد اما نیازی به توقف نوشیدن چای و قهوه نیست بلکه باید تنها سعی کنید آنها را در دمای پایین تر بنوشید تا از بروز سرطان جلوگیری کنید .

سرطان مری که از گلو تا شکم  است و نای(لوله غضروفی که از گلو به پایین جلوی مری قرار دارد و هوا را به شش ها میرساند ) در افراد 60 تا70 سال بخصوص مردان را تحت تاثیر قرار می دهد. سرطان درمراحل اولیه وقتی تومور کوچک است نشانه ایی ندارد اما زمانی که رشد می کند علائم شروع به بروز می کنند.

علائم سرطان مری  شامل :

مشکلاتی دربلع

سوزش سردل

سوهاضمه

بالا آوردن غذا

کسانی که به طور مرتب چای داغ نوشیده و سیگار کشیده یا الکل مصرف می کردند (نه هر دو به صورت همزمان) نیز در خطر نسبتاً بالایی برای ابتلا به سرطان مری قرار دارند. در این میان افرادی که تنها عادت به نوشیدن چای داغ دارند خطر ابتلای به سرطان مری قابل توجه ندارند.

نوشیدن چای داغ به همراه سیگار و الکل خطر بیشتری را برای سرطان ایجاد می کند تا تنها نوشیدن چای داغ به همین ترتیب، نسبت خطر برای سیگاریها که چای داغ و سوزان می نوشند روزانه 2.03 است.

صحتمندی شما آرزوی ماست .

رمضان مبارک

Share this page to Telegram

Comments