پیده گوشت

comments 0

0 Views

بخش خدمات آشپزی سایت

مواد لازم :

خمیر:-

آرد سفید – ۳ گیلاس

آب شیر گرم – ۱ گیلاس

یوره – ۱ قاشق چای خوری

خمیرمایه – ۱ قاشق غذا خوری

روغن زیتون – ۴/۱ گیلاس

نمک – ۲ قاشق چای خوری

روغن زیتون – ۲ قاشق غذا خوری ( برای روی پیده )

مواد داخل پیده :-

گوشت کوفته شده – ۲۵۰ گرام

پیاز – ۱ عدد

مرچ دلمه – ۱ عدد ( رنگ سرخ )

مرچ سبزتازه – ۱ عدد

روغن زیتون – ۳ قاشق غذا خوری

گشنیز تازه – ۱ گیلاس ( ریزه شده )

نمک – ۱ قاشق چای خوری

مرچ سیاه – ۱ قاشق چای خوری

مرچ سرخ خشک – ۱ قاشق چای خوری

زیره – به قدر ضرورت .

طرز تهیه :

نخست خمیر را آماده میسازیم همه مواد خمیر را با هم مخلوط کرده  یک خمیر نرم و ملایم آماده میسازیم و به مدت ۱ ساعت به استراحت میگذاریم تا برسد .

حال روغن زیتون را داخل تابه ریخته و روی حرارت میگذاریم بعد پیاز ریزه شده را علاوه کرده میکنیم تا سرخ شود بعد گوشت کوفته شده را اضافه کرده و سرخ مکنیم تا وقتیکه آب پیاز و کوفته خشک شود بعد مرچ دلمه ریزه شده . نمک . مرچ سیاه و زیره را اضافه کرده و با مواد مخلوط میکنیم و به مدت ۱۰ دقیقه تفت میدهیم ( در این مدت چند بار مواد را مخلوط و شور میدهیم ) بعد حرارت را خاموش میکنیم تا مواد سرد شود بعد از سرد شده گشنیز را اضافه میکنیم .

حال داش را با حرارت ۱۸۰ روشن میکنیم و کمی آرد روی قالب داش میریزیم بعد از خمیر به اندازه یک زباله گرفته و با آشگز بشکل بیضوی هموار میکنیم همین طور تمام خمیر ها را آماده میکنیم بعد بروی قالب داش یک کاغذ روغنی گذاشته و خمیر ها را میچینیم بعد از مواد گوشتی که آماده کرده بودیم به روی خمیر ها میریزیم بعد لبه های خمیر را بطرف داخل تا میکنیم مانند یک قایق شکل میدهیم همین طور تمام مواد را آماده میسازیم و در اخر با کمک برس روی همه پیده ها را روغن زیتون میزنیم و قالب را به مدت ۲۰ دقیقه داخل داش میگذاریم بعد نوش جان کنید .

نوش جان

مريا احمدزی

Share this page to Telegram

Comments