پوست کدام میوه ها خواص بیشتری دارد؟

comments 0

0 Views

بخش خدمات صحت سایت

در این بخش فواید و خواص پوست میوه ها را بررسی می کنیم. شنیده اید کـه می‌گویند: سیب و بادرنگ رابا پوست بخورید؟

از قدیم الایام فواید پوست میوه ها شناخته شده بوده، البته همه ی میوه ها اینگونه نیستند برخی میوه ها و مرکبات علاوه بر خواص خودشان، فواید بسیاری دارند کـه تنها در پوست انها وجوددارد،

خواص پوست مالته

پوست مالته برای کاهش وزن بسیار مفید اسـت و بعنوان لایه برداری طبیعی و موثر برای سفید کردن پوست عمل می کند. پوست مالته ، بـه سلامت دهان، تسکین مشکلات تنفسی، پیشگیری از یبوست و برطرف کردن سوزش معده کمک می کند. پوست مالته از سرطان پیشگیری میکند و ریسک مریضی قلبی را پایین می‌آورد.

خواص پوست کیله

آیا می دانستید کـه سابیدن قسمت داخلی پوست کیله روی دندانها می تواند انها را سفید کند؟ ضمنا قرار دادن پوست کیله روی پوست سوخته، درد و سوزش را تسکین میدهد. مالیدن پوست کیله روی ترکهای پاشنه پا در عرض یک هفته نتایج خوبی خواهد داشت.

خواص پوست انار

پوست سخت و سرخ انار مانند دانه‌هاي ریز و خوشمزه‌ي آن سرشار از فواید زیادی برای سلامتی اسـت. پوست انار میتواند بطور موثر با آکنه و جوش و کهیر مبارزه کند، ریزش مو را متوقف کند و از شوره‌ي سر پیشگیري کند.

سایر خواص پوست انار شامل پیشگیری از مریضی قلبی، تسکین گلون دردی، تقویت سلامت استخوان ‌ها، کمک بـه صحی دهان و سلامت روده‌ها میشود.

خواص پوست تربوز

قسمت سفید رنگ پوست تربوز ، مواد مغذی فراوانی دارد کـه برای سلامتی مفیدند. پوست تربوز کـه طبق معمول آنرا دور می‌ریزید می تواند بـه کاهش وزن کمک کند.

ضمنا وقتی پوست این میوه رابه پوست‌تان می‌مالید با زدودن ذرات آلوده آنرا تمیز می کنید. فایده‌ي دیگر پوست تربوز این اسـت کـه رادیکال‌هاي آزاد روی پوست را خنثی می کند، بنابر این از آسیب پوست پیش گیری میکند.

خواص پوست بادرنگ

در بیشتر موارد، پوست بادرنگ را مصرف نمی کنیم و تصور می کنیم فقط خود میوه‌ي بادرنگ دارای آنتی اکسیدان و مواد مغذی اسـت. اما پوست بادرنگ ، فیبر زیادی دارد و کم کالریست کـه برای کاهش وزن و پیشگیری از یبوست سودمند اسـت.

پوست این میوه‌ي خوشمزه سرشار از بتا کاروتن، نوعی ویتامین A و ویتامین K اسـت کـه سلامت استخوان را تقویت کرده، از لخته شدن خون پیشگیری کرده و بینایی را التیام می دهد.

صحتمندی شما آرزوی ماست .

Share this page to Telegram

Comments