پنتاگون: خروج نیروهای امریکایی از سوریه یک هفته را در بر خواهد گرفت

comments 0

5 Views

هندوکش-امریکا :مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده امریکا،   در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشته است که یک هفته یا بیشتر از آن برای خروج نیروهای امریکایی از سوریه ضرورت است.

وزیر دفاع امریکا گفته است که ما می‌خواهیم حدود 950 سرباز را در این کشور بگزاریم اما نمی‌دانیم که چی کسی این اعمار را گسترش می دهد اما در عین حال خروج نیروها از شمال سوریه جریان دارد.

از سویی هم وزیر دفاع امریکا درباره گفته‌های مارک الکساندر میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش امریکا، که گفته بود به حدود 500 الی 600 سرباز در سوریه باقی خواهند ماند گفته است که ارقام روزانه تغیرات در سربازان امریکایی در سوریه است.

این گفته‌ها در حالی انجام می‌شود که دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، اعلام كرد بود که نیروهای امریکایی در سوریه خواهند ماند.  وی گفت ما از این نیروها در درجه اول برای اطمینان از حفاظت از میادین نفتی در شمال سوریه استفاده خواهیم كرد.”

رئیس‌جمهوری امریکا ضمن تاکید بر تمایلش به بازگشت سربازان امریکایی از سوریه به خاک کشورش افزود:  من نفت را دوست دارم ، ما باید از نفت حفاظت کنیم و افزود: باید مرزهای ترکیه و سوریه را کسانی غیر از سربازان امریکایی تحت کنترل بگیرند، ما چاه‌های نفت را امن کردیم، من نفت را دوست دارم، ما با کردها همکاری می‌کنیم.

لمر آشنا

Share this page to Telegram

Comments