وکلای مشرقی در پارلمان: هرگاه حکومت جلو داعش را نگیرد، مردم تصمیم خواهند گرفت

comments 0

0 Views

هندوکش – کابل: تعدادی از وکلای مشرقی در پارلمان از حضور روز افزون داعش در ننگرهار ابراز نگرانی کرده و حکومت را از عواقب آن هشدار داده اند.
وکلای مردم مشرقی در پارلمان ادعا دارند که اسناد مؤثقی در دست دارند که داعش در ننگرهار از سوی هلیکوپتر های ناشناس اکمال و تجهیز می شوند تعداد انگشت شمار در درون نظام از آن ها حمایت می نمایند.
ظاهر قدیر وکیل مردم ننگرهار در نشست دیروز چهار شنبه (24 جوزا) مجلس گفت :« افراد وفادار به داعش شب گذشته منطقه استراتیژیک کوه‌های توره بوره را تصرف کرده و تهدید جدی را متوجه افغانستان و به ویژه ولایات مشرقی کرده اند».
آقای قدیر افزود: «نمیدانم کی ها ما را می کشند؟ داعش، حکومت یا امریکا و حکومت نیز در این مورد جواب نمی دهد و قبل از این که داعش به لوی پکتیا، لوگرو همه کشور سرایت کند ما مردم مشرقی خود ما دست به کار می شویم و طالب را نابود می سازیم».
حضرت علی وکیل دیگر ننگرهار گفت: «هرگاه به مشکل داعش در ننگرهار رسیدگی نشود، فعالیت‌های تروریستی داعش در تمام افغانستان بزودی گسترش می یابد به همین خاطر مردم و وکلای مشرقی تصمیم دارند تا خودشان داعش را نابود کنند ».
آقای حضرت علی افزود باشندگان مشرقی باور دارند که گروه داعش توسط امریکا و یا به وسیله حکومت افغانستان حمایت میگردد».
هم چنان تعداد دیگر از وکلا نیز اظهار داشتند، دولت افغانستان و امریکا زمینه ساز گسترش فعالیت های گروه داعش را در کشور مساعد ساختند و از این سبب نگران هستند و تقاضای بررسی های جدی پارلمان را شدند.
در فرجام آقای عبدالرؤوف ابراهیمی رئیس مجلس به کمیسیون امنیت داخلی و امور دفاعی مجلس وظیفه سپرد تا یک هیات مشترک را غرض بررسی و چگونگی حضور داعش در ننگرهار اعزام و از اجراات شان به پارلمان گزارش ارائه کنند تا وکلا در مورد فیصله نمایند.

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply