ولسوال نام نهاد طالبان برای ولسوالی نهرشاهی در بلخ کشته شد

comments 0

382 Views

هندوکش _ بلخ: مقامات ارتش در شمال کشور می‌گویند، که مولوی غیب‌الله فاتح، ولسوالی نام نهاد گروه طالبان برای ولسوالی نهرشاهی ولایت بلخ از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور کشته شده است.
محمدحنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین در صحبت با خبرنگار محلی خبرگزاری هندوکش می گوید، که ولسوال نام نهاد طالبان همراه با ملا شیرین و ملا صابر دو سرگروه دیگر طالبان پس از چاشت روز گذشته دوشنبه، ۲۸ میزان در ولسوالی نهرشاهی کشته شده‌اند.
آقای رضایی می‌افزاید، گروهی از جنگ‌جویان طالبان قصد داشتند بالای پایگاه‌های امنیتی و دفاعی در شهرک «ترکمینه» در ولسوالی نهرشاهی حمله کنند.
به گفتۀ وی، نیروهای ارتش در حالت دفاع فعال و در یک اقدام پیش‌گیرانه از این حملۀ جنگ‌جویان گروه طالب جلوگیری کرده است. در نتیجۀ درگیری میان دو طرف افزون بر کشته شدن این سه فرد کلیدی گروه طالبان، سه جنگ‌جوی دیگر این گروه نیز کشته شده‌اند.
این در حالی است که پس از آغاز گفت‌وگوهای صلح میان هیأت‌های دولت و گروه طالبان در قطر، حملات جنگ‌جویان طالبان در شمال کشور نسبت به گذشته افزایش یافته است.
از طرف هم یکروزقبل زلمی‌ خلیل‌زاد، نمایندۀ ویژۀ ایالات متحدۀ امریکا در امور صلح افغانستان می‌گوید که افزایش خشونت‌ها از سوی گروه طالبان به منظور کسب امتیاز در میز مذاکره است، که این کار درستی نیست از سوی طالبان و نتیجۀ مثبت در پی نخواهد داشت.
عاطفه مصمم

Share this page to Telegram

Comments