وظایف دو مقام امنیتی کابل به حال تعلیق در آمد

comments 0

0 Views

هندوکش – کابل: لوی څارنوالی افغانستان اعلام کرده است که وظایف جنرال گل نبی احمدزی قوماندان گارنیزیون کابل و جنرال حسن شاه فروغ قوماندان امنیه ولایت کابل در پیوند به رویدادهای مرگبار اخیر در شهر کابل به تعلیق درآمده است.
جمشید رسولی سخنگوی لوی څارنوالی افغانستان ناوقت دیشب (21جوزا) در یک نشست خبری گفت:« بررسی های ابتدایی لوی څارنوالی نشان دهنده آن است که قومندان گارنیزیون کابل و قومندان امنیه کابل روز جمعه (12جوزا) در تامین امنیت اعتراض کننده گان کم کاری کرده اند».
آقای رسولی گفت :«تحقیقات تا اکنون پایان نیافته و هیأت لوی څارنوالی تحقیقات بیشتری را در این زمینه ادامه می دهند».
ارگ ریاست جمهوری نیز با نشر خبرنامه ای این اقدام لوی څارنوالی را ستایش کرده و افزوده است: «ریاست ‌جمهوری اسلامی افغانستان، از اقدام لوی څارنوالی کشور مبنی بر تعلیق وظایف قوماندان گارنیزیون کابل و قوماندان امنیه کابل در راستای حاکمیت قانون و تحقق مطالبات مردم، استقبال می‌کند».
این در حالی است که ارگ از هفتۀ گذشته بدینسو تماس هایی را با اعضای شورای ملی در مورد خواست‌های مردم در پیوند به رویدادهای اخیر کابل رای زنی دارند.
ریاست جمهوری می افزاید که لوی څارنوالی یکی از ارکان سه گانه دولت است و در رابطه به رویدادهای اخیر تحقیقات همه‌جانبۀ خویش را به‌ صورت مستقلانه انجام داده و پس از تکمیل شدن تحقیقات ، نتایج آنرا رسانه ای خواهد ساخت.
گفتنی است که پس از حادثه مرگبار چهار شنبه(10جوزا) خونین روز به روز به تعداد خیمه های تحصن در شهر افزوده می شود که این امر سبب ایجاد مشکلات زیاد برای شهروندان کابل شده است.
سپوژمی پوپلزی

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *