وزیر نو امور خارجه ایالات متحده فشار های بیشتر را بر پاکستان وارد میکند

comments 0

37 Views

هندوکش- امریکا: مایک پامپیو رئیس اسبق اداره استخبارات ایالات متحده که اکنون از سوی دونالد ترامپ منحیث وزیر امور خارجه این کشور تعین گردیده است.

وی در گفتگو با صدای امریکا در مورد پاکستان، موقف روشن را اتخاذ کرده است.

در گزارشات گفته شده است که به اساس معلومات استخباراتی از قبل، او فشار ها را بر پاکستان افزایش میدهد.

به اساس گزارش رادیو آشنا: ماه گذشته وی در گفتگو با شبکه خبری سی بی اس به پاکستان هشدار داده بود که دیگر سیاست های دو پهلوی پاکستان قابل تحمل نیست.

او افزود: در صورتیکه پاکستان با ما همکاری کند، ما هم نیز همکاری پاکستان باقی خواهیم ماند و در غیر آن ما مجبور هستیم تا از ایالات متحده در برابر حامیان تروریزم دفاع نمایم.

به اساس گزارشات: قبل از ماه دسمبر 2017 دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده در تویت ضد پاکستانی او گفته است که اگر پاکستان دست از حمایت تروریزم بیرون نکند، بر ضد این کشور های نیروهای نظامی کار گرفته خواهد شد.

از نامبرده در مورد موقف اش سوال شد و در جواب وی گفت: جمس ماتیس مطمیناً پیام دونالد ترامپ به جانب پاکستان رسانیده است که محور تروریزم در منطقه خیلی ضروری است، در غیر ایالات متحده از هر راه ممکن تروریزم در منطقه را محو خواهد نمود.

در ماه اکتوبر سال گذشته که زوج کانادایی با همسر امریکایی اش از بنده در پاکستان رها گردید، در همان زمان پامپیو اولین فرد بود که علیه پاکستان موقف تند را اتخاذ کرد.

او گفته بود که این جفت در پاکستان اختطاف شده است.

دونالد ترامپ در تویت سال نو خویش از پاکستان خواست تا حمایت از تروریزم را خاتمه دهد و ایالات متحده علیه شبکه حقانی و سایر گروه های هراس افگن از پاکستان خواست تا وارد اقدامات شود.

منبع: صدای امریکا

Share this page to Telegram

Comments