وزارت امور خارجه افغانستان به جان باختن زنان هنگام دریافت ویزه در ننگرهار واکنش نشان داد

comments 0

5238 Views

هندوکش- کابل: وزارت امورخارجه افغانستان به جان باختن ۱۲ خانم در هنگام دریافت ویزه پاکستان در ولایت ننگرهار واکنش نشان داده و نبود تدابیر لازم برای جلوگیری هجوم احتمالی مراجعین را یکی از دلایل آن گفته‌است.
وزارت خارجه کشور ضمن ابراز تسلیت به خانواده‌های جان‌باخته‌گان گفته در همکاری و هماهنگی با سفارت جمهوری اسلامی پاکستان و رهبری ولایت ننگرهار، تلاش خواهد کرد تا جهت تطبیق موثر رژیم جدید ویزه‌های درازمدت پاکستان تدابیر لازم را روی دست‌گیرد.
این وزارت با نشر اعلامیه‌یی می‌گوید که رفع محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا، اعلام رژیم جدید ویزه‌های درازمدتِ پاکستان، افزایش بی‌پیشینه و تجمع غیرقابلِ پیش‌بینی متقاضیان برای دریافت ویزه، و نبود تدابیر لازم برای جلوگیری از هجوم احتمالی مراجعین و مهار بی‌نظمی‌ها، سبب بروز این حادثهٔ غم‌انگیز گردیده‌است.
در عین زمان عمران خان، نخست وزیر پاکستان و سفارت آن کشور در کابل نیز با اعضای خانواده‌های جان باخته‌گان در هنگام اخذ ویزۀ آن کشور اظهار همدردی نموده و وعده سپردند تا امکانات لازم را در این زمینه مهیا بسازند.
این درحالی‌ست که روز گذشته یک شماری زیاد از شهروندان کشور جهت اخذ گذرنامه پاکستان در ورزش‌گاه ولایتی ولایت ننگرهار تجمع کرده بودند.
مسؤولان محلی در ولایت ننگرهار گزارش دادند که در این تجمع بیش از حد، ۱۲ خانم جان باختند و شماری هم زخمی شدند.
عبید رادپور

Share this page to Telegram

Comments