واکنش پوتین به محرومیت ورزشکاران کشورش

comments 0

3913 Views

هندوکش _ ورزش: ولادمیر پوتین رئیس جمهور روسیه درپیوند به محرومیت ورزشکاران کشورش از سوی آژانس ضد دوپینگ واکنش نشان داده و تأکید کرده است که اقدام سازمان ضد دوپینگ یک تصمیم سیاسی و کاملا در تضاد با منشور المپیک است و ما کاملا این حق را داریم و با تمام توان این تصمیم را پیگیری می نمایم، ونیز از دادگاه عالی ورزش خواسته است که این موضوع را مورد پیگیری جدی قرار دهند.
آقای پوتین همچنان می گوید، آنچه در ظاهر است من می بینم این است که هیچ شکایتی علیه ورزشکاران روسیه وجود ندارد، در صورتیکه شکایتی وجود نداشته باشند، ورزشکاران کشور روسیه میتواند زیر پرچم خود در رقابت های المپیک حاضر باشند.
رئیس جمهور روسیه همچنان می افزاید: از دید من نه بلکه از دید اکثری ها وبراساس قوانین روسیه، جریمه را نمی توان عمومیت بخشید و هر شخص وافرادی که در این زمینه خطا مرتکب میشود باید مجازات شوند، نه اینکه همه افراد را محروم ساخت. تبیه و محرومیت شاخص جمعی ندارند و نباید اشخاصیکه ارتباطی با این موضوع ندارد جریمه شود.
از دید رئیس جمهور روسیه در وادانیز کارشناسان بر این اصل باور دارند واگر چنین کسی به این اصل باور ندارد، او به این خاطر است که انگیزه های سیاسی را به جای روحیه ورزشی در نظر گرفته است وبخاطر مسایل سیاسی چنین تصامیم را میگیرند.
روز گذشته آژانس ضددوپینگ محرومیت سنگینی برای ورزش روسیه اعمال کرد و تمامی تیم‌های این کشور حق اشتراک در هیچ رقابت های بین‌المللی را برای چهار سال آینده ندارند و به این ترتیب روسیه در جام جهانی دوره بعد یعنی قطر و نیز المپیک تابستانی سال 2020 توکیو و المپیک زمستانی 2022 پکن غایب خواهد بود.
آرش احساس

Share this page to Telegram

Comments