واکنش‌های جهانی: حمله بر غیر نظامیان جنایت جنگی است

comments 0

4 Views

هندوکش –اروپا : اتحادیه اروپا در واکنش به حمله انتحاری بر مراسم عروسی در کابل می‌گوید، این جنایت فراتر از محکومیت است.

این اتحادیه امروز یک‌شنبه(۲۷ اسد) در یک خبرنامه، ضمن محکوم کردن حمله انتحاری بر یک مراسم عروسی در غرب کابل، گفته است: “آنانی که برای انفجار انتحاری در تالار عروسی در کابل الهام گرفته‌اند، دشمنان بشریت هستند. این چنین اعمال فراتر از محکوم کردن است. به قربانیان تسلیت می‌گوییم.”

سازمان عفو بین‌الملل نیز این حمله را جنایتی هولناک خوانده و تاکید کرده است: “این یک نقض بی‌پروای قوانین جنگ است و بی‌توجهی بی‌رحمانه به زندگی انسان‌ها را نشان می‌دهد.”

سازمان عفو بین‌الملل همچنان خواهان محافظت از شهروندان در مقابل چنین فجایعی شده است.

از سوی دیگر، سفارت ایران در کابل حمله تروریستی به یک مراسم عروسی در شهر کابل را شدیدا محکوم نموده و همبستگی عمیق خود را با دولت و ملت افغانستان اعلام کرده است.

سفارت ترکیه هم حمله تروریستی شب گذشته به یک تالار عروسی در کابل را محکوم کرده و گفته است: “این چنین حملات فجیع و وحشیانه نقض فاحش قوانین بین‌المللی بشردوستانه است. ما تسلیت خود را به خانواده‌های قربانیان عرض می‌داریم و برای مجروحان آرزوی بهبودی می‌کنیم.”

این در حالی است که حمله انتحاری بالای مراسم عروسی در غرب کابل از مربوطات ناحیه ششم شهر کابل ۶۳ تن کشته و ۱۸۲ تن دیگر به شمول زنان و کودکان زخمی شده‌اند.

توریالی سحر

Share this page to Telegram

Comments